اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: مانعی برای تحقق سیاست‌های اشتغال در استان وجود ندارد

مانعی برای تحقق سیاست های اشتغال در استان وجود ندارد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با توجه به ظرفیت های استان گیلان باید با جدیت و تلاش مضاعف، سیاست های اشتغال دولت سیزدهم را محقق کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان،عباس علیزاده در نشست تخصصی اشتغال گفت: جدیت دولت سیزدهم در ارائه خدمات به مردم مشهود است و به این منظور برنامه های ویژه ای نیز پیش بینی شده است که به سهم خود در گیلان موظفیم این برنامه ها را اجرایی کنیم.

وی افزود: استان گیلان به لحاظ سرمایه انسانی و منابع خدادادی غنی است لذا  مشکلی برای تحقق سیاست های اشتغال در استان وجود ندارد.

علیزاده تصریح کرد: این ظرفیت و توانایی در مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان وجود دارد که با تلاش جهادی و سرعت بیشتر نسبت به تحقق برنامه ها اقدام کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خاطرنشان کرد: فارغ از بحث اشتغال با توجه به تنوع خدمات و جامعه هدف وسیع، به رغم مشکلات موجود تمام ماموریت ها  و برنامه های ابلاغی باید محقق شوند.

علیزاده تعامل روسای ادارات با یکدیگر و تبادل تجربه را در اجرای برنامه ها ضروری دانست و تاکید کرد: باید همه کارکنان دغدغه های شخصی را کنار بگذراند تا بتوانند با تمرکز بیشتر در خدمت مردم باشند.

وی  نقش مراکز مشاوره و کاریابی ها را در ایجاد اشتغال مهم عنوان کرد و افزود: باید افراد تحصیلکرده،اثرگذار و با تجربه در حوزه های مختلف شناسایی شوند.

علیزاده با بیان این مطلب بر راه اندازی و گسترش مراکز مشاوره و کاریابی ها در تمام شهرستان های استان تاکید کرد.

لزوم نظارت همه‌جانبه شامل (نظارت بر طرح‌های استفاده کننده از تسهیلات روستایی و عشایری، طرح‌های پشتیبان مشاغل خانگی، کاریابی‌ها، مراکز کارآفرینی) توسط شهرستان‌ها و ارایه گزارش‌های مستمر،توجه به گلوگاه‌های فسادخیز (از جمله فک تعهد مدارک تحصیلی دولتی) و پیگیری از دانشگاه‌های شهرستانی جهت ایجاد مراکز کارآفرینی از دیگر توصیه های مهم مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در این نشست بود.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید