اخبار

امسال ۱۰ میلیارد ریال سرمایه تعاونی در گلستان جذب شد

امسال ۱۰ میلیارد ریال سرمایه تعاونی در گلستان جذب شد
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال سرمایه جدید با ثبت ۵۱ شرکت تعاونی زیر پوشش این اداره کل در استان جذب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، محبوبه فدایی مدیر تعاون استان گلستان اظهار داشت: این شرکت تعاونی‌ها ظرفیت ایجاد ۸۱۴ فرصت شغلی جدید را دارند و با آغاز فعالیت برخی از این شرکت ها تاکنون در حوزه تولیدی و توزیعی ۱۷۹ فرصت شغلی، در بخش کشارزی ۱۴۵ فرصت شغلی و در خدمات ۷۷ شغل ایجاد شد.

وی به پراکندگی حوزه های شرکت تعاونی ثبت شده امسال گلستان اشاره کرد و گفت: ۱۵ شرکت تعاونی در حوزه خدمات، ۱۴ شرکت تعاونی در حوزه صنعت، ۱۱ شرکت تعاونی در حوزه کشاورزی، هشت شرکت تعاونی در حوزه تولیدی و توزیعی و یک شرکت تعاونی در حوزه های حمل و نقل، عمرانی و معدنی راه اندازی شد.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، فقرزدایی، اشتغال مولد، یکپارچگی اجتماعی، تقویت کارآفرینی و مدیریت، تمرکز سرمایه های کوچک در قالب سرمایه های متوسط و کلان و رشد اقتصادی را از اهداف مهم تشکیل شرکت های تعاونی برشمرد.

گلستان سه هزار و ۳۰ شرکت تعاونی ثبت شده با ۴۳ هزار و ۳۳۵ عضو دارد.

این استان با داشتن اقلیم متفاوت، ظرفیت های بالقوه در بخش های کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات دارد که توجه به فعالیت شرکت های تعاونی یکی از راه های بهره‌برداری بهینه از این ظرفیت برای ایجاد فرصت شغلی، تولید و توسعه منطقه است.

گلستان یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف دارد و اقتصاد اصلی آن بر پایه کشاورزی است.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید