اخبار

اجرای گشت مشترک بازرسی اتباع خارجی شاغل در کارگاههای تنگستان

اجرای گشت مشترک بازرسی اتباع خارجی شاغل در کارگاههای تنگستان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی تنگستان : در راستای اجرای برنامه مدون بازرسی اتباع بیگانه،تیم گشت مشترک اتباع خارجی شهرستان متشکل از بازرس اداره کار،نماینده سیاسی انتظامی فرمانداری و پلیس امنیت و اطلاعات تنگستان از کارگاههای سطح شهرستان بازدید و ضمن بیان تذکرات قانونی در زمینه رعایت نکات ایمنی حین کار و عدم بکارگماری اتباع بیگانه،کارفرمایان متخلف شناسایی و طبق ماده 120 و 121 قانون کار جریمه و به مراجع قضایی معرفی گردیدند.
محمدی رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی در این بازدید افزود: متأسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم و کارفرمایان، دلسوزی و مهمان نوازی و ... در سنوات گذشته مأمن مناسبی جهت اشتغال و اقامت اتباع بیگانه بخصوص افاغنه گردیده است بصورتی که علیرغم اعمال جرائم سنگین از طرف این اداره و پیگیری های مستمر پلیس اطلاعات و فرمانداری شهرستان در شناسایی و طرد افراد مذکور مجددا نفرات جدید توسط کارفرمایان در بخش های مختلف بخصوص کشاورزی،حفرچاه،فعالیت های ساختمانی،دامداری و گاوداری ها و.... بکارگیری می گردند که این امر سبب کاهش فرصت های شغلی ،عدم بکارگماری نیروی بومی و بعضاً ایجاد مشکلات اجتماعی و ..... در سطح شهرستان گردیده است.
وی در پایان عنوان داشت: اشتغال بکار اتباع بیگانه در صورت مشاهده،کارفرمایان متخلف بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه در سال 1400جریمه و در صورت تکرار تخلف در بار دوم این جریمه دو برابر و در بار سوم کارفرمایان متخلف به دادگستری معرفی می گردند که علاوه بر جرائم نقدی از 91 تا 180 روز حبس در انتظار آنها خواهد بود.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید