اخبار

۷۷ درصد از تعهد اشتغال شهرستان قزوین محقق شد

۷۷ درصد از تعهد اشتغال شهرستان قزوین محقق شد
مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قزوین گفت: با اقدامات و برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی، سه هزار و ۹۷۸ فرصت شغلی جدید در سال جاری معادل ۷۷ درصد از تعهد اشتغال شهرستان محقق شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ، موسوی مدیر اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قزوین گفت: با اقدامات و برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی، سه هزار و ۹۷۸ فرصت شغلی جدید در سال جاری معادل ۷۷ درصد از تعهد اشتغال شهرستان محقق شد.

ایشان با بیان این مطلب افزود: تعهد اشتغال شهرستان برای سال جاری پنج هزار و ۱۹۳ فرصت شغلی جدید است.

وی با اشاره به مجوزهای اشتغال خانگی صادر شده از سوی دستگاه های متولی،گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۳ مجوز مشاغل خانگی در شهرستان صادر و ۱۰۱ طرح به بانک های عامل برای دریافت حدود 55 میلیارد ریال تسهیلات معرفی شده اند.

موسوی با اشاره به تسهیلات پرداختی کرونا، یادآور شد: امسال ۱۳ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا در شهرستان یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۹ هزار و ۹۰۵ پرونده جهت اشتغال ۱۲ هزار و ۶۶۸ نفر دریافت کرده اند.

وی همچنین اظهار داشت: بیشترین آمار پرداختی در میان بانک های عامل متعلق به بانک ملت شهرستان بوده و بیشترین معرفی درخواست تسهیلات نیز میان دستگاه های اجرایی به اداره صنعت،معدن و تجارت مربوط بوده است.

این مسوول در ادامه از دستگاه های اجرایی خواست تا افراد دارای صلاحیت مجوز مشاغل خانگی را به کمیته بررسی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان جهت دریافت تسهیلات مشاغل خانگی معرفی کنند تا هرچه سریعتر برای جذب اعتبارات ابلاغی در این بخش اقدام شود.

وی یادآوری شد که دستگاه های اجرایی شهرستان تا آخر ماه جاری فرصت ارسال درخواست دارند و باید همکاری و هم افزایی بیشتری را در این زمینه داشته باشند.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید