اخبار

اقدامات صدروزه در دولت سیزدهم تشریح شد:

راه اندازی مرکز منتا در گیلان/ جذب 497 نفر نیروی کار از طریق کاریابی ها/ایجاد 3 هزار و 204 فرصت شغلی

راه اندازی مرکز منتا در گیلان/ جذب 497 نفر نیروی کار از طریق کاریابی ها/ایجاد 3 هزار و 204 فرصت شغلی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اقدامات سه ماهه اداره کل در دولت سیزدهم را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده گفت: در حوزه اشتغال از آغاز به کار دولت سیزدهم تا کنون 240 نفر در واحد های اقتصادی گیلان مشغول به کار شدند که از این تعداد 140 نفر از طریق پرداخت مشوق‌های بیمه ای جذب شدند.

بنا به اعلام وی، 497 نفر از طریق کاریابی های داخلی استان مشغول به کار شدند.

علیزاده مبلغ تسهیلات پرداخت شده از محل اشتغال پایدار روستایی را 116 میلیارد ریال با ایجاد فرصت شغلی برای 181 نفر عنوان کرد.

وی با اشاره به 81 طرح‌ بهره‌مند از تسهیلات از محل تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید افزود: میزان تسهیلات پرداخت شده در این بخش 80 میلیارد ریال با ایجاد فرصت شغلی برای 220 نفر است.

علیزاده اضافه کرد: در صد روز گذشته 16.8 میلیارد ریال تسهیلات کرونا با تثبیت اشتغال برای 99 نفر به واحد های آسیب دیده از کرونا پرداخت و در بخش مشاغل خانگی نیز در سه ماه گذشته با پرداخت 8 میلیارد ریال زمینه اشتغال برای 16 نفر فراهم شد.

وی اتصال افراد به بازار کار از طریق طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در صد روز گذشته را 410 نفر و فرصت‌های شغلی ایجاد شده در استان را ( ثبت در سامانه رصد) 3 هزار و 204 نفر اعلام کرد.

علیزاده همچنین از راه اندازی 4 مرکز مشاوره کارآفرینی، 3 مرکز شتاب دهنده و یک کافه کارآفرینی از آغاز کار دولت سیزدهم تا کنون خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در بخش امور اجتماعی نیز با اعلام برگزاری دوره آموزشی برای 141 نفر از راه اندازی 2 خانه بهداشت کارگری تا پایان آبان ماه خبر داد.

وی تعداد نخبگان، مبتکران و نوآوران شناسایی شده در واحد های تولیدی را 583 نفر اعلام کرد.

علیزاده اضافه کرد: میزبانی 2 رویداد ورزشی، اعزام 32 نفر به مسابقات قهرمانی کارگران کشور، برگزاری 60 نفر ساعت دوره آموزشی ارتقای فرهنگ کار، برگزاری 15 رویداد ورزشی، برگزاری 4 دوره داوری و مربیگری و انجام 4 فعالیت در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز از اهم اقدامات صد روزه مدیریت امور اجتماعی گیلان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان میزان صادرات شرکت های تعاونی استان از نیمه مرداد تا کنون را هزار دلار اعلام کرد.

علیزاده افزود: راه اندازی مرکز نوآوری و توسعه بخش تعاون (منتا)، تشکیل و توسعه 12 شرکت تعاونی (تولیدی، خدماتی و توزیعی)، برگزاری 8 هزار و 326 نفر ساعت دوره آموزشی و 405 مورد نظارت قانونی بر عملکرد شرکت های تعاونی از دیگر اقدامات مهم بخش تعاون گیلان است.

وی با اشاره به اقدامات حوزه روابط کار گفت: 5 هزار و 376 مورد بازرسی از کارگاه‌ های مشمول قانون کار  انجام شد که از این تعداد  600 بازرسی  ویژه از کارگاه‌های پر خطر در صنایع ساختمان، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن بوده است.

بنا به گزارش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در بخش بازرسی کار، تعداد 4 هزار و 325  ابلاغیه رفع نقص برای کارفرمایان کارگاه‌های دارای نقایص ایمنی یا موارد مغایر با مقررات قانون کار و آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار صادر شد.

همچنین 79 درخواست متقاضی اخذ تایید صلاحیت ایمنی امور پیمانکاری بررسی و  594 مورد صورتجلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان مورد بررسی قرار گرفت.

علیزاده، بررسی حفاظت فنی دستگاه­ ها و تجهیزات برای 26 کارگاه،  اندازه­ گیری عوامل زیان­ آور فیزیکی و شیمیایی برای 9 کارگاه و برگزاری 4 هزار نفر ساعت دوره های آموزش عمومی و تخصصی ایمنی و بهداشت کار برای کارگران و کارفرمایان و مسئولین ایمنی کارگاه‌ها، از سوی اداره بازرسی کار با همکاری شرکای اجتماعی را از دیگر اقدامات مهم بخش بازرسی کار گیلان عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اعلام  7 هزار و 554 مقرری بگیر بیمه بیکاری ، اشتغال مجدد مقرری بگیران در صد روز گذشته را 9 نفر اعلام کرد.

علیزاده از شناسایی هزار و 267 نفر از کارگران بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار و حمایت بیش از 400 نفر از آنان خبر داد.

وی، مشاوره و راهنمایی 390 نفر از متقاضیان بیمه بیکاری و کمک به 3 بنگاه  اقتصادی مشکل دار جهت حفظ اشتغال از دیگر اقدامات مهم صد روز اخیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اعلام کرد.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید