اخبار

استاندار کردستان در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در سنندج:

استاندار کردستان در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در سنندج:
استاندار کردستان صبح امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در رشته توسعه نرم افزار موبایل که در سنندج برگزار شد، گفت: کشور ایران و بویژه کردستان ظرفیت های بسیار بزرگی برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان دارد و این ظرفیت ها بایستی مورد بهره برداری قرار گیرد.به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه کشور امروز بیش از هر زمان دیگری به مهارت آموزی نیاز دارد، اظهار داشت: نظام آموزشی ما باید به سمت تربیت کردن جوانانی ماهر و دارای حرفه برود و این نیازمند اصلاح نظام فعلی آموزش های مهارتی است.

زارعی کوشا موضوع مهم امروز کشور و کردستان را بحث اشتغال و بیکاری دانست و افزود: فرهنگ پشت میز نشینی از دهه های قبل به کشور ما تزریق شد و این عادت باید اصلاح شود چراکه ما نیازمند اشتغال مولد در عرصه‌های مختلف هستیم.

استاندار کردستان رویکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را نگاه علمی به مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: باید به سمت جوان گرایی در همه عرصه ها برویم، ضمن اینکه روحیه نقادی و حقیقت جویی را به  عنوان ویژگی بارز جوانان فراموش نکنیم.

وی یکی از مزیت های جوانان کردستان را پیشگامی در حوزه نرم افزار موبایل دانست و ادامه داد: در همه نقاط کشور، ظرفیت های بسیار ارزشمندی وجود دارد که می توان با تمرکز بر مزیت‌های نسبی و رقابتی، شاهد شکوفایی و عبور از نارسایی ها باشیم.

استاندار کردستان سپس از خودتحریمی و بی‌توجهی به پتانسیل های داخلی انتقاد کرد و ادامه داد: تحریم های خارجی در مقابل تحریم‌های داخلی چندان مهم نیست و آن چیزی که کشور ما را مبتلا به اقتصاد دارای مشکل کرده، تحریم های داخلی است که باید از آن عبور کنیم.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید