اخبار

با حضور معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار کردستان صورت گرفت:

افتتاح نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته توسعه نرم افزارهای موبایل در سنندج

افتتاح نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته توسعه نرم افزارهای موبایل در سنندج
نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت کشور در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل صبح امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار کردستان رد سنندج افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: در این نشست که مدیرکل کار کردستان، فرماندار سنندج، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل فنی و حرفه ای و تعداد زیادی از شرکت کنندگان حضور داشتند امیر میمنت آبادی، گفت: امسال از ردیف اعتبارات مربوط به تبصره ۱۸ قاتون بودجه، ۳۲۰ هزار میلیارد ریال به بخش خصوصی اختصاص یافته که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن مربوط به حوزه فنی و حرفه ای و توسعه رشته‌های مهارتی است.

میمنت‌آبادی با اشاره به فراهم بودن زمینه برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در زمینه مهارت آموری، اضافه کرد: اکنون شرایط برای راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای آسان شده و مجوز صدور فعالیت در مدت سه روز به متقاضیان ارائه می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه زنجیره ارزش تولید و ایجاد مهارت در پیشرفت کشور بسیار موثر است، افزود: امروز شاهد تراز بالایی از فارغ‌التحصیلی دانشگاهیان هستیم و این دانش آموخته‌ها باید به مهارت مجهز باشند تا شاهد افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه باشیم.

وی پاشنه آشیل کشور را ایجاد اشتغال و مشکل اصلی را بیکاری دانست و جوان گرایی و توجه به جوانان، ارتقای فرهنگ مهارت اندوزی در بین قشر جوان، معرفی آموزش های مهارتی و جلب نظر مسوولان و بنگاه های اقتصادی و آموزشگاه‌های آزاد و صنایع و صنوف را از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت برشمرد.

میمنت‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود، کردستان را دارای جوانانی بااستعداد در زمینه های مختلف دانست و تاکید کرد: باید از خودتحریمی رها شویم و موجبات شکوفایی استعدادها را فراهم کرد، چراکه پیشرفت کشور در سایه توجه به نسل جوان و فراهم کردن زمینه برای شکوفایی توانمندی‌های آنان قابل تحقق است.

گفتنی است نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل با حضور ۲۰ تیم از ۱۰ استان کشور از ۱۴ تا ۱۸ آذر در سنندج برگزار می‌شود .

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید