اخبار

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه:

۷۰۰ معلول ضایعه نخاعی زیر پوشش بهزیستی کرمانشاه قرار دارند

۷۰۰ معلول ضایعه نخاعی زیر پوشش بهزیستی کرمانشاه قرار دارند
مدیر کل بهزیستی کرمانشاه گفت: ۷۰۰ معلول ضایعه نخاعی زیر پوشش بهزیستی کرمانشاه قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، فرحناز محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: توانمند سازی و توانبخشی و تکریم معلولین از جمله خدمات بهزیستی استان کرمانشاه بوده و هشت الی ۱۴ آذر ماه به نام هفته معلولین نام گذاری شده است و در جهت رفع مشکلات و ارائه خدمات بهتر برای این قشر آسیب‌پذیر جامعه تلاش می‌کنیم.

وی افزود: در استان کرمانشاه ۴۵ هزار معلول زیر حمایت بهزیستی هستند و بیشترین آمار از نظر نوع معلولیت ۳۷ درصد مربوط به بیماران جسمی و حرکتی و ۲۲ درصد معلولین ذهنی، ۱۶ درصد معلولین شنوایی و ۱۲ درصد بینایی و ۱۰ درصد بیماران روان و ۲ درصد بیماران صوت و گفتار هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: افراد معلول که شرایط ویژه دارند نیازمند خدمات و حمایت‌های ویژه هستند که در استان کرمانشاه ۷۰۰ معلول ضایعه نخاعی و یک هزار و ۴۰۰ معلول بسترگرا که خدمات حق پرستاری به آنها ارائه می‌گردد.

محمدی بیان کرد: از جمله خدمات بهزیستی استان کرمانشاه به معلولین خدمات توانبخشی و مراقبتی و نگه داری در مراکز شبانه روزی و ارائه خدمات به معلولین در منزل به وسیله تیم فنی متخصص و همچنین فراهم آوردن زمینه آموزش‌های شغلی و کاریابی است.

وی گفت: از دیگر خدمات بهزیستی به معلولین پرداخت هزینه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و دانشجویان دارای معلولیت و تأمین کمک هزینه‌های معیشتی و درمانی و کمک هزینه‌های بهداشتی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: تأمین هزینه حق پرستاری ویژه معلولان ضایعه نخاعی و تأمین هزینه‌های کاردرمانی و گفتاردرمانی و نیز تأمین مسکن معلولان از دیگر خدمات بهزیستی در استان کرمانشاه است.

محمدی افزود: در بخش تأمین مسکن برای مددجویان بهزیستی از سال ۸۹ تاکنون در استان کرمانشاه هفت هزار واحد مسکونی را آماده‌سازی کرده‌ایم که ۶ هزار و ۴۰۰ واحد به مددجویان بهزیستی واگذار شده و از این تعداد ۴۱۷ مورد واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول در نظر گرفته شده که ۳۴۸ مورد آن به معلولین واگذار شده است.

وی با اشاره به لزوم حمایت دیگر ادارات و سازمان‌ها و ارگان‌ها از معلولین، گفت: در جلسات متعدد با مسئولین بر ارائه خدمات شهری به معلولین تاکید شده و مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی در شهر و اختصاص پارک خودرو ویژه معلولین و همچنین مناسب‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی مصوب شده است.

۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید