اخبار

توسعه سیستان و بلوچستان باید با محوریت مدیران استانی تصمیم گیری و دنبال شود

توسعه سیستان و بلوچستان باید با محوریت مدیران استانی تصمیم گیری و دنبال شود
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت به سمت توسعه فراگیر و همه جانبه سیستان و بلوچستان یک موضوع اجتناب ناپذیر است که باید با تفویض اختیارات به مدیران استانی، توسط آنها برنامه ریزی و پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، فداحسین مالکی در نشست شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب اظهار داشت: اصلاح ساختار اداری در کشور و به خصوص در این استان یک مطالبه جدی از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از دولت است و تفویض اختیارات به مدیران استانی بخشی از این پازل به شمار می رود.
وی افزود: تقویت روحیه مطالبه گری که از علم و تجربه و کار کارشناسی سرچشمه بگیرد، می تواند نگاه ها را نسبت به استان تغییر دهد و توجه بیش از پیش مسئولان را معطوف به این خطه از کشور کند.
رییس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید نسبت به موضوع درآمد و معیشت مردم توجه جدی داشت، ادامه داد: مسئله اشتغال در سیستان و بلوچستان یک موضوع حیاتی و مهم است که نیازمند داشتن تعریف جدید از این حوزه را الزامی می کند.
مالکی با تقدیر از توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به موضوعات مربوط به این وزارتخانه در استان، گفت: بر اساس این نگاه و رویکرد عبدالملکی، می توان بسته پیشنهادی را از مجموعه درخواست ها و ملزوماتی که استان به آن نیازمند است تنظیم و دنبال کرد.

استان های کشور باید متفاوت از هم دیده شوند

رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان هم در این نشست گفت: با توجه به پراکندگی استان و وظایف و ماموریت های سازمانی و گستردگی ارائه خدمات به جامعه هدف، نیاز است تا در بخش بودجه و امکانات، استان ها متناسب با معاذیر، مشکلات و پتانسیل و ظرفیت های خود دیده شوند.
مهرداد جهاندیده افزود: به رغم کمبود نیروی انسانی در دستگاه های تابعه وزارت متبوع، تلاش ها بر این بوده است که خدمات به شکل شایسته به جامعه هدف ارائه شود و خللی به خدمت راسنی وارد نشود و مدیران این وزارتخانه در استان برای خود شانی بجز خدمت به مردم سیستان و بلوچستان قائل نیستند.
وی به ایفای نقش سازمان ها، صندوق ها و شرکت های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سیل سال 1398 جنوب سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت حضور پررنگ تر این ارگان ها در راستای مسئولیت اجتماعی خود در سطح استان، می تواند در امر توسعه استان بویژه حاشیه شهرها منشا خدمات ارزشمند و اثرگذاری شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در برهه کنونی کشور نیازمند هم افزایی و همگرایی مسئولان در پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت رسانی به مردم است که این نگاه در بین دستگاه های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان به شکل جدی و بصورت رویه و رویکرد برقرار است و انجام می شود.

۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید