اخبار

اجرای طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی جامعه کارگری در واحدهای اقتصادی اردبیل

اجرای طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی جامعه کارگری در واحدهای اقتصادی اردبیل
سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از اجرای طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی جامعه کارگری در واحدهای اقتصادی و کارخانجات استان با موضوع اعتیاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ دوره پیشگیری آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید با حضور بیش از 40 نفر از کارگران در کارخانه نسجای ستاره ابریشم سبلان شهرستان نمین برگزار شد

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در این دوره با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کارخانجات با حضور مشاورین حوزه سلامت اجتماعی عنوان کرد: در این طرح دوره های آموزشی به کارگران و علی الخصوص نمایندگان اداره آسیب های اجتماعی در کارخانجات با هدف تربیت مربی و مددکار اجتماعی آموزش داده می شود.

وی با اشاره به اینکه شاغلین بخش بهداشت حرفه‌ای به عنوان سفیر سلامت اجتماعی در کارخانجات نامیده می‌شوند، تصریح کرد: براین اساس تمام کارخانه‌ها مکلف هستند که در شناخت آسیب های اجتماعی و پیشگیری فعالیت اثربخشی داشته باشند و با توجه به شناخت آسیب های اجتماعی در حوزه کانون خانواده و جامعه هدف کارگری برنامه های توانمندسازی را اجرایی کنند.

علی مهری با بیان اینکه فعالیت سفیران سلامت اجتماعی در قالب ارتقا توانمندسازی و اجرای فرایندهای دست یابی به سبک زندگی سالم فعالیت های مستمر و اثربخشی را اجرایی خواهند کرد، عنوان کرد: اداره آسیب های اجتماعی و مشاورین حوزه آسیب شناسی و سلامتی به منظور اجرای طرح پیشگیری از طلاق و آسیب‌های اجتماعی ناشی از رفتارهای پرخطر، آسیب های نوپدید با کمک سفیران اجرای سلامت اجتماعی به ابعاد مختلف سلامت اجتماعی توجه خواهد کرد.

وی افزود: با آموزش های هدفمند صورت گرفته با ارتقای سطح سواد سلامت اجتماعی می توان مکانیزم های دفاعی در حوزه سلامت روان را بهبود بخشید. بدین ترتیب آسیب های اجتماعی که در اجتماع شایع است را با مشارکت مردمی کاهش می یابد.

سرپرست مدیریت اجتماعی اظهار کرد: با توجه به بازدید و با بررسی‌هایی که از کارخانجات انجام شده است آموزش ها به صورت فردی؛ چهره به چهره صورت می‌گیرد و یا اینکه از طریق بستر فضای مجازی آموزش کامل ارائه می شود.

وی تصریح کرد: در حوزه سالمندان و سلامت اجتماعی نیز در قالب همکاری با کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران مسائل مشکلات این گروه را پیگیری و راهکارهای اجرایی آن را انجام خواهیم داد.

علی مهری خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی بایستی با برنامه های مشارکت پذیری درون سازمانی و برون سازمانی توانمندسازی جامعه هدف را ارتقا بخشید.

وی یادآور شد: بدین ترتیب سال پیشرو با رویکرد ارتقای سطح مشارکت اجتماعی بمنظور دست یابی به ارتقای مولفه های سرمایه اجتماعی و فرهنگی حائز اهمیت است و فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آسیب های نوپدید با ارتقای سطح سواد سلامت اجتماعی رابطه مستقیم و کاربردی دارد.

۲۶ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید