اخبار

بیش از 4 هزار دادخواست کارگری و کارفرمایی در همدان بررسی شد

بررسی بیش از 4 هزار دادخواست کارگری و کارفرمایی
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان از بررسی 4948پرونده حل اختلاف کارگری و کار فرمایی در استان خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال جاری 4948دادخواست کارگری و کار فرمایی در مراجع حل اختلاف مستقر در ادارات تابعه این اداره کل ​واصل و پس از بررسی در هیات های تشخیص در مدت مذکور تعداد 3272رأی از سوی هیأتهای تشخیص صادر گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان ، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان در حاشیه جلسه بررسی درخواست های  متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور از بررسی 4948پرونده حل اختلاف کارگری و کار فرمایی دراستان خبر دادوگفت: در 9 ماهه سال جاری 4948دادخواست کارگری و کار فرمایی  در مراجع حل اختلاف مستقر در ادارات تابعه این اداره کل واصل و پس از بررسی در هیات های تشخیص در مدت مذکور تعداد3272رأی از سوی هیأتهای تشخیص صادر گردیده همچنین در مدت فوق 771 دادخواست تجدید نظر خواهی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای همدان و ملایر ارائه گردیده است.

وی درخصوص مراجع حل اختلاف گفت :به تجویز ماده ۱۵۷ قانون کار، هر گونه اختلاف بین کارفرما و کارگر یا کارآموز ناشی از اجرای قانون و مقررات کار، قرارداد کارآموزی، ‌موافقت ‌نامه‌های کارگاهی یا پیمان‌های دسته ‌جمعی کار باید در مراجع مربوط مورد بررسی قرار گیرد.

احمد توصیفیان اضافه کرد: این گونه اختلافات در مرحله اول از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر یا نمایندگان آنها در ‌شورای اسلامی کار و انجمن صنفی کارگران و کارفرما حل و ‌فصل می شود و در صورت عدم سازش از طریق هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف مورد رسیدگی و حل و فصل قرار می گیرد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان با اظهار این موضوع  731 رای معادل 22.5% درصد  کل آراسازشی بوده گفت:میزان آرای صادره توسط هیاتهای تشخیص شهرستان همدان با 1299رأی بیشترین آرا و شهرستان فامنین با 24 رأی کمترین آرا صادره را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: تعداد 638رأی نیز توسط هیأت های حل اختلاف مستقر در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان و ملایر صادر شده است.

توصیفیان  خاطر نشان کرد: کلیه کارفرمایان و کارگران تحت نظارت اداره کار، تابع قانون کار هستند و باید اختلاف‌ها و دعاوی به وجود آمده را بر اساس ساز و کار تعیین شده در مفاد قانون کار حل و فصل کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت:در رسیدگی به این پرونده ها رویکرد این اداره کل بر حل و فصل  اختلافات کارگران و کار فرمایان بر اساس مصالحه و سازش است.

توصیفیان  گفت: در9ماهه سال جاری تعداد 46 مورد اعتبار نامه مراجع حل اختلاف پیگیری و صادر شده است.

۲۶ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید