اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

قرآن کریم، خورشید هدایت و نقشه راه زندگی است

قرآن کریم، خورشید هدایت و نقشه راه زندگی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه اختتامیه سراسری مسابقات قرانی جامعه کار و تولید که درروز جاری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: قرآن سراسر نور و سرور است که به طالب آن نورانیت می بخشد و انسان را به استوارترین راه و مقصد هدایت می کند چرا که اتصال قرآن به معدن عظمت الهی، عظمت و رفعتی فراتر از اندیشه هایعادی به آن بخشیده، و این کتاب را دارای برکات و آثار خاصی در جسم و روح انسان ، بلکه در تمام جهان هستی ،قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان،احمد توصیفیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه اختتامیه سراسری مسابقات قرانی جامعه کار و تولید که درروز جاری از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: قرآن سراسر نور و سرور است که به طالب آن نورانیت می بخشد و انسان را به استوارترین راه و مقصد هدایت می کند چرا که اتصال قرآن به معدن عظمت الهی، عظمت و رفعتی فراتر از اندیشه هایعادی به آن بخشیده، و این کتاب را دارای برکات و آثار خاصی در جسم و روح انسان، بلکه در تمام جهان هستی ، قرار داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله که در اشاره به عظمت علمی قرآن کریم فرمودند:«قرآن) ظاهری دارد و باطنی. ظاهرش حکم و دستور است و باطنش دانش، ظاهرش زیبا و باطنش ژرف و عمیق است». گفت: یکی ازصفات وبرکات قران مأدبة الله است و مأدبة الله به سفره میهمانی گفته می شود و اطلاق وصف «مأدبة الله» بر قرآن کریم به لحاظ این است که معارف و علوم قرآن کریم تأمین کننده غذای روح است،  همچنین از ویژگی وبرکات دیگر قرآن کریم الشفاء النافع است بدین معنی که قرآن کریم جامع ترین و موثرترین نسخه امراض روحی است. از این رو، قرآن به «دواء لیس بعده دواء»، «دارویی که بالاتر از آن دارویی نیست»، توصیف شده است.

توصیفیان افزوذد: قرآن تنها یک کتاب نیست بلکه نقشه راهی برای زندگی است که انسان را از گمراهی و تمایلات نفسانی باز می‌دارد و چراغی می‌شود در مسیر تاریک جامعه امروزی تا انسان را به سرمقصد اصلی که رسیدن به خدا است، هدایت کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در بین جامعه کار و تولید یک محبت الهی است که باعث روشنایی دل‌ها و تقرب و نزدیکی به خداوند می‌شود، لذا چنین فعالیت‌هایی قطعا مثمر ثمر و ارزنده خواهند بود، چرا که هر کس تنها یک بار بتواند با قرآن مانوس شود دیگر نمی‌تواند از آن دست بکشد.

وی در پایان افزود: خداوند را شاکریم که به ما این توفیق را عنایت کرد تا بتوانیم میزبانی چنین مسابقاتی را عهده دار شویم که همواره چشمه نور و رزق و روزی است و این عزیزان شرکت کننده مبلغ قرآن هستند و با کردار و رفتار خود بر جامعه تأثیر خواهند گذاشت و کارگران و فرزندان فعال در زمینه های قرآنی، الگوهای شایسته ای برای تمامی جامعه هستند و برای تمامی عزیزان قرآنی که در این رویداد ارزشمند حضور دارند از خداوند منان آرزوی سلامتی، طول عمر و سعادتمندی در سایه توفیقات قرآن را داریم.

۲۷ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید