اخبار

آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛ آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به صورت ویدئو کنفرانس با حضور "حجت الله عبدالملکی" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در استان آذربایجان غربی با حضور ابوالفضل عبادی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران کل شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع، در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

 7

غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت گفت: این مسابقات رویدادی است که در سه مرحله استانی، کشوری و جهانی مطابق با استاندارد‌های جهانی و با هدف ترویج فرهنگ مهارت آموزی برگزار می‌شود.

حسینی نیا گفت: با برگزاری مسابقات ملی مهارت بستر مناسبی را برای ارتقای سطح کیفی مهارت‌های حرفه‌ای فراهم کنیم تا به کشف استعداد‌های مهارتی دست یابیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این دوره از مسابقات ۹۷ برگزیده دارد، گفت: نفر‌های برتر، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را برای حضور در چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی شانگ‌های چین تشکیل می‌دهند.
وی افزود: بیش از ۴۰۰ هزار نفر در مراحل نخست شرکت کردند و ۴۴۲ نفر به سطح کشوری راه یافتند.
حسینی نیا گفت: نفر‌های برتر به اردوی تیم ملی برای آمادگی حضور افتخار آمیز در مرحله بین المللی اعزام می‌شوند.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای قصد دارد برای اولین بار مسابقه مشاغل آینده را راه اندازی و در چارچوب نیاز‌های بازار کار اولین دوره مسابقه مهارت نوجوانان را نیز برگزار کند.

«حجت الله عبدالملکی» در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: امروز در سطح اقتصاد، مخصوصا اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی، مهارت نقش موثری دارد و اشتغال به شدت وابسته به عنصر مهارت است.

1

وی مهارت را یکی از عناصر اشتغال پایداردانست که در تولید ملی تاثیرگذار است.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: هرچه مهارت افزایش یابد بهره وری در تولید هم بالا می‌روند و همه فاکتورهای اقتصادی،رفاهی ومعیشتی رشد می‌کند.

عبدالملکی تاکید کرد: در دولت سیزدهم به مساله اشتغال و تولید توجه شده ،الگو و چارچوب ما برای ایجاد اشتغال، زیست بوم ملی اشتغال است که در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم رونمایی شد.
وی خاطرنشان کرد: در این زیست بوم ۷۱ دستگاه در کنار هم قرار دارند تا اهداف اشتغال را محقق کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در ارتباط با تقویت تولید و اشتغال، به موضوع آموزش و مهارت نیروی کار توجه و در همین زمینه فعالیت هایی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  آغاز کرده‌ایم که از جمله آنها تسهیل و تسریع تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای  در سراسر کشور است.

وی افزود: تعداد مجوزهای سه روزه آموزشگاههای آزاد  صادره تاکنون ۲۹۷۵ مجوز است.
عبدالملکی گفت: یکی از برنامه های اساسی در راستای تقویت مهارت آموزی، انتقال مهارت‌های فنی و حرفه ای به دانشگاه ها است تا در کنار آموزش های آکادمیک و رسمی دانشگاه ها، دانشجویان یک تا سه ترم با آموزش های مهارتی آشنا شوند.

وی گفت: برای نوجوانان نیز برنامه های مهارتی در نظر گرفته شده و مدارس مهارتی در هر تابستان‌ برپا می شود تا دانش آموزان هم اوقات فراغت خود را پر کنند و هم مهارتی فرا گیرند.
عبدالملکی در مراسم رونمایی از سایت رسمی مسابقات ملی مهارت از دو خبر خوش برای نخبگان مهارتی مسابقات جهانی مهارت خبر داد و گفت: غیر از جوایز متعارفی که در نظر گرفته شده این خبر را اعلام می کنیم که هر یک از شرکت کنندگان مسابقات شانگهای چین که موفق به کسب مدال شوند، در صورت تمایل به عنوان مربی فنی و حرفه ای استخدام و شاغل می شوند، هر شرکت کننده ای که به مدال طلا نیز نائل شود یک دستگاه خودروی سمند به وی اهدا خواهد شد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هجدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت در کازان روسیه تنها ۱۰ رشته امکان رقابت پیدا کردند ولی در مسابقات شانگهای چین در ۳۳ رشته شرکت کنندگان به رقابت می پردازند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: یکی از ابتکارات خوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این دوره  برگزاری اردوهای آمادگی در کارخانه ها است تا افراد در محیط واقعی کار قرار گرفته و ابزار بهتری در اختیارشان گذاشته شود

در پایان این جلسه از نفرات برگزیده استانی که موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شده بودن ( آقایان محمد نقی زاده کسب رتبه دوم کشوری در رشته تراش CNC، محمد صادق پور کسب رتبه سوم کشوری در رشته طلا و جواهر سازی و خانم مهسا سری کسب رتبه دوم رشته فناوری مد(خیاطی) ) با اهداء لوح ، تقدیر بعمل آمد.

7

 

47

۲۸ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید