اخبار

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان برگزار شد:

نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان
مدیرکل و رییس شورای هماهنگی مدیران استان گیلان در این نشست بر استفاده حداکثری از ظرفیت های آموزشی فنی و حرفه ای تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استان گیلان با حضور عباس علیزاده مدیرکل و رییس شورای هماهنگی مدیران و دیگر اعضا به میزبانی فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

رییس شورای هماهنگی مدیران در این نشست محوریت نهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران را جلب مشارکت و استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه های عضو شورای هماهنگی برای جریان سازی مهارت آموزی و ایجاد اشتغال در راستای نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی و اشتغال مولد،اعلام نیاز های آموزشی دستگاه های عضو شورای هماهنگی به منظور برنامه ریزی آموزشی مطابق با نیاز بازار کار، ایجاد فرصت های آموزشی برابر و افزایش دسترسی به آموزشی های مهارتی جامعه هدف عنوان کرد.

 عباس علیزاده با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام فعالیت‌هایی است که می‌تواند فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده نماید اظهارداشت: با توجه به تاکید مقام عالی وزارت در راستای جلب مشارکت و استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه های عضو شورای هماهنگی برای جریان سازی مهارت آموزی و ایجاد اشتغال در راستای نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی، مهارت آموزی و اشتغال مولد بایستی برنامه لازم صورت گیرد تا اعلام نیاز های آموزشی دستگاه های عضو شورای هماهنگی مطابق با نیاز بازار کار باشد و ایجاد فرصت های آموزشی برابر و افزایش دسترسی به آموزشی های مهارتی جامعه هدف دستگاه های عضو شورای هماهنگی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت مهارت و نقش آن در اشتغال و اقتصاد کشور؛ ارتقاء سطح کیفی آموزش و فرهنگ سازی و توجه به مهارت را در سطح جامعه ضروری دانست و  خاطر نشان کرد: دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی در این راستا به زیست بوم ملی اشتغال که در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم رونمایی شد؛ توجه وی‍ژه داشته باشند.

در ادامه عباس جمادی ضمن تشریح اقدامات انجام شده فنی و حرفه ای  گیلان در 10ماهه سالجاری اظهارداشت: خوشبختانه بر اساس رصد اشتغال این اداره کل نیمی از افراد آموزش دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه ای گیلان جذب بازار کار شدند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان، با بیان این مطلب که بیشترین افرادی که به مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر استان جهت مهارت آموزی مراجعه می کند فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند گفت: بایستی فرهنگ سازی لازم در بین خانواده ها انجام گیرد تا جوانان علاوه بر تحصیل در دانشگاهها حداقل یک مهارت نیز فرا گیرند، تا بتوانند برای خود شغل ایجاد نمایند.

۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید