اخبار

دیدار رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با نماینده مردم خوزستان در خبرگان رهبری

دیدار رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با نماینده مردم خوزستان در خبرگان رهبری
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر ۲روزه خود به خوزستان با حضرت آیت الله کعبی نماینده مردم استان در خبرگان رهبری دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان؛ حسینی نیا معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این دیدار با بیان  رسالت ، اهداف، وضعیت موجود، چالشها ، رویکرد، برنامه ها سازمان اظهارکرد:سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور  با این همه ظرفیت ،  پتانسیل و اهمیت آن در توسعه کارآفرینی واشتغال بخش کوچکی از اعتبارات به آن تعلق می گیردکه برای ارایه خدمات بهتر وبروزرسانی تجهیزات  دچارمشکل است درواقع سرانه آموزش متناسب با ماموریت سازمان ندارد.
وی عنوان کرداولویت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوربا ببش از ۶۵۰۰ استاندارد مهارت وشغل تبدیل جوانان بویژه دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی به پنجه های کارآمد است.
حسینی نیا اضافه کرد: از اهداف استراتژیک و رویکرد مهارت افزایی در سازمان آینده مشاغل ومشاغل آینده  برای ایجادجهش در مهارت و آمادگی جوانان جهت کسب مهارتهای نوین وتکنولوژی جدید است که بادانشگاهها در سال آینده اجرایی می شود.
وی عنوان کرد: طرح مدرسه تابستانه ازطرحهایی است که فصل تابستان وتعطیلی مدارس درواقع اوقات فراغت برای توانمندسازی مهارتی جوانان ودانش آموزان اجرایی خواهدشد.
حسینی نیا ادامه داد: توانمندسازی دانشجویان در دوران تحصیل بطوری که ۴۵درصد ورودی کارآموزان مراکز آموزشی متشکل دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی است و یکی  ازمهمترین دغدعه های  مهارتی  سازمان  برنامه ریزی برای توانمندسازی دانشجویان
در دوران تحصیل وطی ۶ واحد بصورت مهارتی است.
وی گفت: برای توسعه مهارت آموزی بایدنظام آموزش رسمی در آموزش وپرورش وموسسات آموزش عالی به سمت  مهارت آموزی سوق داده شوند.
حسینی نیاخاطرنشان کرد: بیش از ۴۷۰ فرصت شغلی مهارت محور کم سرمایه بر احصاء شده که می تواند موجب تحول بزرگ در توسعه کسب وکار شود.
حضرت آیت ا...کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با بیان اهمیت کار وکارآفرینی ازنظر دین مبین اسلام وبیان آیات وروایات معصومین(ع)گفت:سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشورباید منشاء تحول در کارآفرینی واشتغال کشوردر دولت جدید شود.
کعبی ادامه داد: برای نهادینه فرهنگ کار و ایجاد تحول حوزه کارآفرینی و کسب وکار در سطح ملی واستان نیازمند هم افزایی و تعامل بین دستگاهی است.
وی خواستار توسعه آموزش فنی وحرفه ای در بخش بانوان برای توسعه کارآفرینی وکسب وکارشد.
آیت ا..‌.کعبی با اشاره به اینکه حرفه ومهارت یک باب رزق وروزی است خواستارراه اندازی نهضت کار وکارآفرینی درکشوراز طریق مهارت آموزی شد.
وی گفت: برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی، نهادینه کردن نهضت کار وکارآفرینی جوانان موفق بعنوان الگو به جامعه معرفی شوند.
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید