اخبار

دیدار رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با نماینده ولی فقیه در خوزستان

دیدار رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با نماینده ولی فقیه در خوزستان
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر ۲روزه خود به خوزستان با سید عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه شهر اهواز دیدارکرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان؛ حسینی نیا معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این دیدار گزارشی از وضعیت موجود و رویکرد آینده سازمان ارایه واظهارکرد: سازمان آموزش فنی وحرفه ای با ۶۴۰مرکز آموزشی و۵۴۰۰ کارگاه آموزشی بسیار گسترده لیکن تجهیزات آن قدیمی وباید بروز رسانی شود.
حسینی نیا با اشاره به اینکه جمعیت ۳۰ میلیونی کشور در بخش های مختلف از قبیل بیکاران جویای کارفاقدمهارت،  دانشجویان ، دانش آموزان، زنان بی سرپرست، شاغلین و..‌. که   با برنامه ها و رویکردهای جدید و پشتکارومصمم کارکنان درسطح کشوربا کارهای جهادی آینده خوبی برای سازمان متصور هستیم .
وی بیان کرد:جوانان باکسب مهارت فنی وحرفه ای با راه اندازی شغل وکسب وکار واردبازارکارشده وبسیاری مشکلات جوانان وجامعه حل می شود.
حسینی نیا با اشاره به اینکه ۴۵ درصد کارآموزان فنی وحرفه ای را فارغ التحصیلان تشکیل می دهند از اجرای آموزش دانشجویان در حین تحصیل برای حل این معضل خبر داد وافزود:دانشجویان با فراگیری حرفه مهارتی موردعلاقه خود و کسب توانمندی مهارتی پس از فارغ التحصیل تبدیل به کارآفرین شده وبرای خود کسب وکاری راه اندازی خواهدکرد. 
وی با بیان اینکه فرهنگ مهارت آموزی باید در بین خانوادها وجوانان نهادینه شود عنوان کرد: ضرورت دارداین مهم  از سنین نوجوانی در جامعه نهادینه و  سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور طرح تابستانه مهارت را برای اجرا در فصل تعطیلات مدارس برنامه ریزی کرده است.
حسینی نیا تصریح کرد: فرهنگ مهارت آموزی باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود و روحانیت  در ترویج و نهادینه نمودن آن دربین خانواده و جوانان بعنوان سفیران مهارت نقش بسیارمهمی خواهندداشت.
وی در پایان  آمادگی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای توانمندسازی طلاب و خانواده های آنان با آموزش های مهارتی بر اساس استانداردها و شایستگی های آموزشی و شغلی سازمان اعلام کرد.
سیدعبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان وامام جمعه اهواز خواستار معرفی الگوهای موفق حوزه مهارت وکارآفرینی از طریق رسانه ملی وشبکه های اجتماعی برای ترغیب وتشویق جوانان به مقوله مهارت و کارآفرینی برای توسعه کسب وکار درجامعه شد.
وی تصریح کرد: محال است کسی مهارت وتخصصی داشته باشد وبیکار وفاقد شغل باشد  افرادی بیکارند که اراده و مهارت شغلی ندارند
موسوی فرد تاکیدکرد: امروز فقدان مهارت  در بین جوانان حلقه مفقوده اشتغال وتولید در کشور است که با معرفی الگوهای برتر فرهنگ کار وکارآفرینی درجامعه نهادینه کرد.
وی در پایان گفت: باید طوری کار کرد که مردم خدمات دولت را لمس و به عینه ببیند واز آن خدمات بهره مند شود واین وظیفه متولیان را در ارایه خدمات سنگین کرده است.
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید