اخبار

معاون وزیر تعاون: به پیشنهاد واگذاری استقلال و پرسپولیس در قالب تعاونی پاسخ نداده‌اند

معاون وزیر تعاون: به پیشنهاد واگذاری استقلال و پرسپولیس در قالب تعاونی پاسخ نداده‌اند

خصوصی سازی.استقلال پرسپولیس . مهدی مسکنی .
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: درخواست ما ماه گذشته به دفتر ریاست جمهوری و سپس توسط آنها به وزارت ورزش ارجاع شده اما تا امروز هیچ پاسخی ارائه نشده است.

مهدی مسکنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص پیشنهادی که به دفتر رئیس جمهوری برای واگذاری استقلال و پرسپولیس ارائه شده است اظهار داشت: ما پیشنهادی را در قالب تعاونی به دفتر ریاست جمهوری ارائه کردیم و آنها هم این درخواست را به وزارت ورزش و اقتصاد و دارایی ارجاع داد.

وی افزود: درخواست ما ماه گذشته ارائه شده و سپس آنها به دو وزارتخانه دیگر ارجاع دادند اما تا امروز هیچ پاسخی ارائه نشده است.حتی یک نشست با سازمان خصوصی سازی برگزار کردیم و قرار شد آنها طرح ما را بررسی کنند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: باشگاهی مثل رئال مادرید یا خیلی از باشگاه‌های اروپایی همه به صورت جمع سپاری موفق شدند. باشگاهی مثل تراکتور به صورت تک مالکیتی اداره شد و بازخورد مثبتی از آن صورت نگرفت اما تا به حال جمع سپاری تجربه نشده است.

مسکنی تاکید کرد: در یک دهه اخیر بچه‌های دانشگاه تهران اطلاعات خوبی را در این زمینه جمع آوری کرده‌اند و مطالعات خوبی در این زمینه صورت گرفت تا باشگاه‌ها به صورت تعاونی اداره شوند. باشگاهی مثل آرسنال زمانی که با جمع سپاری پیش رفت موفق شد و از نظر اقتصادی شرایط خوبی پیدا کرد. در مجموع بستر تعاون این فضا را دارد که بار را به دوش بکشد و به همین دلیل در وزارت تعاون چنین پیشنهادی به رئیس جمهوری ارائه کردیم.

 

۲۹ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید