اخبار

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بازدید از کارخانجات تولیدی تهران؛

احیای کارخانه‌های تعطیل شده در دستور کار وزارت مردم قرار دارد

تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,وزارت مردم
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: احیای کارخانه‌های تعطیل شده و راه‌اندازی خط‌های تولید به طور جدی در دستور کار وزارت مردم قرار دارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت الله عبدالملکی» امروز در حاشیه بازدید از شرکت کارخانجات تولیدی تهران گفت:  شرایط کارخانه‌های تعطیل شده بررسی می شود و با برنامه مشخص و دقیق، دوباره آن‌ها را به چرخه تولید کشور باز می‌گردانیم.

وی با اشاره بر تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تسریع جهش تولید در کشور، تصریح کرد: دولت سیزدهم با عزم جدی پیگیر احیای صنایع تولیدی در سراسر کشور است.

گفتنی است: کارخانجات تولیدی تهران (سهامی عام)، از قدیمی‌ترین برندهای صنعتی کشور، در سال 1336 به ثبت رسیده و با ظرفیت 17200تن در 12 واحد تولیدی در سال 1339 آغاز به کار کرد.

این شرکت در اوایل دهه هفتاد با یک هزار و 500 نفر نیرو به تولید انواع پتو، منسوجات، فوم و ابر، ژرسنج (چرم مصنوعی)، ملامین، سفره و کف‌پوش و دیگر محصولات با پایه PVC مشغول بوده و همچنین در اوایل دهه 80 با وارد کردن دستگاه تولید چرم مصنوعی از ایتالیا برای اولین بار در ایران، تولید چرم مصنوعی را نیز به تولیدات خود افزود.

از اوایل دهه 90 ضعف ساختار مدیریتی، روزآمد نشدن واحدها، نبود صرفه اقتصادی و فقدان توان رقابت با صنایع کوچک‌تر از نظر قیمت، به‌تدریج به توقف فعالیت واحدهای تولید فوم و ابر، نساجی، پتوبافی و ملامین‌سازی منجر شد .

حضور نیروی کار مازاد در کنار سوء مدیریت‌ها و تخلفات و تبانی‌های مدیران وقت کارخانه، به‌تدریج به کاهش سوددهی و نهایتا، زیانده شدن کارخانه از سال 1392 منتهی شد و در ادامه با افزایش زیان انباشته (به میزان 60 میلیارد تومان)، مجمع شرکت در سال 1394 تصمیم به تعطیلی کل کارخانجات و بازخرید نیروها گرفت

 در چند ماه اخیر احیای دوباره کارخانجات تولیدی تهران در دستور کار قرار گرفته و با توجه به زیرساخت قدرتمند و ظرفیت مناسب برای فعالیت این کارخانه، امید می رود با اقدام به موقع صندوق بازنشستگی کشوری و حمایت دستگاه های ذیربط و جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته، در آینده نزدیک شاهد احیای این کارخانه و بازگشت آن به مسیر رونق و اشتغال باشیم.

در این مراسم، معاونان و مشاوران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران عامل سازمان ها و صندوق های تابعه حضور داشتند.

۳۰ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید