اخبار

با حضور نمایندگان دستگاه های دخیل در اجرای طرح ساخت مسکن کارگری:

مشکلات پیش روی مسکن کارگری استان یزد مورد بررسی قرار گرفت

مشکلات پیش روی مسکن کارگری استان یزد مورد بررسی قرار گرفت
تاکنون 15 هزار نفر در استان یزد در قالب مسکن کارگری در اتاق تعاون ثبت نام کرده اند. از این تعداد 4 هزار و200 نفر متقاضی مربوط به شهرستان یزد است که تا این لحظه، 2 هزار و 540 متقاضی به راه و شهرسازی معرفی شده، که از این تعداد، 877 نفر در مرحله اول ثبت نام، پالایش و تشکیل پرونده قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت مسکن کارگری استان یزد با حضور دستگاه های دخیل در اجرای این طرح در محل دفتر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.
محمدرضا فلاحتی سرپرست این اداره کل گفت: نزدیک به 24 ماه از انعقاد تفاهمنامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی جهت ساخت 200 هزار واحد مسکونی برای کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سطح کشور گذشته است که این تعداد به 400 هزار واحد مسکونی در سال جاری افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تاکنون 15 هزار نفر در استان یزد در قالب مسکن کارگری در اتاق تعاون ثبت نام کرده اند. از این تعداد 4 هزار و200 نفر متقاضی مربوط به شهرستان یزد است که تا این لحظه، 2 هزار و 540 متقاضی به راه و شهرسازی معرفی شده، که از این تعداد، 877 نفر در مرحله اول ثبت نام، پالایش و تشکیل پرونده قرار دارند. امیدواریم هر چه زودتر این افراد از سوی اداره کل راه و شهرسازی پالایش نهایی و به بانک ها جهت اخذ تسهیلات معرفی شوند.
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مشکلات اجرای طرح مسکن کارگری استان معرفی نشدن اتاق تعاون به عنوان کارگزار در سامانه راه و شهرسازی و همچنین عدم تحویل زمین به اتاق اعلام و خاطر نشان کرد: با وجود اینکه 73 هکتار زمین در روستای شحنه جهت ساخت مسکن کارگری تخصیص داده شده، لیکن تاکنون این زمین واگذار نشده و تا زمانیکه این اتفاق صورت نگیرد، اداره کل راه و شهرسازی امکان ارجاع متقاضیان مسکن کارگری در سامانه راه و شهرسازی را ندارد و ازطرفی هنوز اتاق تعاون به عنوان کارگراز در سامانه معرفی نشده است.
وی از جمله مشکلات طرح مسکن کارگری استان را عدم ارائه دسترسی راه و شهرسازی استان در سامانه مسکن جهت ارجاع متقاضیان مسکن کارگری به اتاق تعاون، دوری زمین روستای شحنه از مرکز شهر و عدم تمایل کارگران جهت ساخت و ساز در این مکان و احتمال تغییر ساخت و سازها از واحدهای 2 طبقه به آپارتمان های طبقاتی عنوان کرد.

۳۰ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید