اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان

تعاون راهکار عدالت اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی

تعاون راهکار عدالت اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی
احمد توصیفیان افزود: تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگیهای رشد گرایی و باز توزیعی است و فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال و استفاده از ظرفیت های اقتصادی است به گونه ای که تعاون موجب تجمیع سرمایه ها، سرمایه گذاری داخلی، مشارکت افراد در برابری فرصت ها است.

 

به گزارش رواتبط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تکیه بر توان تعاون و شرکت های تعاونی که چتر گسترده آنها اقشار کم درآمد و آسیب پذیر را پوشش می دهد در واقع زیرساخت اقتصاد مقاومتی در کشور است و رویکرد این اداره کل، حمایت، هدایت و نظارت بر تعاونی ها است به گونه ای که ضمن کمک به ثبت و راه اندازی تعاونیها و در اولویت قرار دادن و پیگیری پرونده های تسهیلات شرکت ها تعاونی متقاضی برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز بازدید از کلیه تعاونیها و اتحادیه های فعال انجام می شود.

  احمد توصیفیان افزود: تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگیهای رشد گرایی و باز توزیعی است و فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال  و استفاده از ظرفیت های اقتصادی است به گونه ای که تعاون موجب تجمیع سرمایه ها، سرمایه گذاری داخلی، مشارکت افراد در برابری فرصت ها است.

وی درادامه توجه به توسعه تعاون  موضوع موکد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سختکوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی است و ضرورت دارد باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود، چرا که فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر تاب آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: تعداد1238   تعاونی در استان فعالیت می کنند که از این تعداد 657 تعاونی(معادل 53 درصد از کل تعاونی ها تعاونی تولیدی از قبیل.( تعاونیهای کشاورزی ، صنعتی ، فرش دستباف و ... )،همچنین تعداد 370 تعاونی که( معادل 30 درصد از کل تعاونیها ) ودر بخش خدمات و تعداد 211 تعاونی معادل 17 درصد تعاونیها را شامل می شود.

 

۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید