اخبار

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: بازرسین کار باید به تجهیزات و لوازم آنلاین برای صدور اخطار و ابلاغ مجهز شوند

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: بازرسین کار باید به تجهیزات و لوازم آنلاین برای صدور اخطار و ابلاغ مجهز شوند
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، علی‌حسین رعیتی‌فرد در نشست تخصصی حوزه مدیریت روابط کار استان فارس در شیراز افزود: دغدغه‌های کارشناسان و مدیران ستادی روابط کار پاشنه آشیل این وزارتخانه است.
وی ادامه داد: ایجاد سامانه بیمه بیکاری در شرایط شیوع کرونا موجب تسهیل در ارایه خدمات به جامعه کار و تلاش کشور شد که با توسعه خدمات غیرحضوری و بهره از تجهیزات مدرن می توان در جهت توسعه خدمات گام موثری برداشت.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بازرسین کار باید به تجهیزات و لوازم آنلاین برای صدور اخطار و ابلاغ مجهز شوند تا با ایجاد این زیرساخت ضمن گسترش شفافیت در امور ، دست دخالت های نابجا نیز کوتاه شود.
رعیتی فرد از انجام توافق با مدیریت منطقه آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جهت تنظیم روابط کار خبر داد و گفت: توافق اولیه در این باره انجام شده تا با استفاده از ظرفیت این مناطق،کمک بازرسان کار در این محل ها تعیین و بر تنظیم روابط کار در مناطق ویژه و آزاد اقتصادی نظارت کنند.
وی عنوان کرد: 3 میلیون واحد صنفی در سطح کشور وجود دارد که نیازمند بررسی مسائل ایمنی،اجرای قانون کار و طبقه بندی مشاغل هستند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان فارس گفت: رهبری در این سفر فرمودند که فارس در قله است و این استان باید در همه حوزه ها صاحب ایده و خلاقیت باشد.
وی کارگر و کارفرما را دو بال تولید کشور عنوان کرد و افزود: این دو بخش در زمانه شیوع کرونا توانستند کشور را از این گردنه سخت اقتصادی با کمترین مشکل عبور دهند.
رعیتی فرد بر ضرورت بررسی دقیق تقاضاهای مشاغل سخت و زیان آور، ارتقاء ایمنی در واحدهای تولیدی و کارگاه‌ها و صیانت از نیروی کار تاکید کرد.
۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید