اخبار

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری

پرداخت ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری
جلسه گروه کاری اشتغال استان با حضور معاون امو اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد جلسه گروه کاری اشتغال استان با حضور معاون امو اقتصادی استانداری  و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.
 آیت‌الله ارمغانی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  نرخ بیکاری استان در سال گذشته ۱۰.۹ بوده و این  در حالی است که متوسط نرخ بیکاری کشور ۹.۶ درصد و۱.۳ درصد نسبت به کشور بالاتر هستیم و رتبه هیجدهم در نرخ بالای بیکاری هستیم به اعبارتی ۱۷ استان در وضعیتی بهتر از ما می باشند.
وی با اشاره به نرخ ۱۰.۲ درصدی بیکاری در تابستان امسال افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان از ۳۸.۶ درصد به ۳۴.۸ درصد کاهش یافته و این کاهش مشارکت  وضعیت خوبی نیست.
ارمغانی با اشاره به نرخ ۱۷.۲ بیکاری جمعیت ۱۰ سال و بیشتر  روستائیان  کهگیلویه و بویراحمد در سال۹۴ گفت: این آمار در سال ۹۹ به ۷.۵ درصد کاهش یافته است که باید بررسی شود و اگر ناشی از مهاجرت باشد نگران کننده است  .
وی با بیان اینکه در گذشته بیشترین اشتغال مربوط به حوزه روستایی بوده، گفت:  نسبت اشتغال در بخش کشاورزی  از ۳۳.۳ درصد در سال ۸۵ به ۱۸.۴ درصد در سال ۹۹کاهش یافته  و در سال گذشته ۳۴.۵ اشتغال در بخش صنعت و ۴۷.۱ درصد اشتغال در بخش خدمات بوده است.
 وی مشوق‌های بیمه‌ای، طرح کارورزی، یارانه دستمزد و ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی را از سیاست‌های فعال  بازار کار دانست و گفت: در سال جاری ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد که رشد چهاربرابری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
ارمغانی با اشاره به جذب ۱۰۰ درصدی ۳۴۰ میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی ابلاغ شده به استان تا پایان سال گذشته گفت: جمعا ۲۱۰  میلیارد اعتبارات روستایی از محل سهم متمرکز و از محل منابع برگشت  تسهیلات پرداختی  سنوات گذشته به استان اختصاص داده شده که فرصت بسیار خوبی برای اشتغالی زایی خصوصا  راه اندازی و تکمیل طرحهای نیمه تمام خواهد بود .
سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان از برگزاری جشنواره ایدهای اشتغالزا و کارافرینی خبر داد و این مهم را فرصتی برای شناسایی ایده کارآفرین و خلاق استان دانست وگفت تعهد اشتغال استان ۱۰۵۰۰ شغل است که ضروریست دستگاههای اجرایی اشتغال ایجاد شده  خود را در سامانه رصد ثبت نمایند 
ارمغانی در پایان از انتخاب یکی از میدانهای هر یک از شهرهای استان بنام میدان کارآفرینی با همکاری شهرداریها و استانداری خبر داد .

۳۰ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۰۶
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید