اخبار

پیام تبریک معاون فرهنگی اجتماعی در سالروز ولاد ت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن

پیام تبریک معاون فرهنگی اجتماعی در سالروز ولاد ت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن طی پیامی این روز عزیز را تبریک گفت.

 معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن طی پیامی این روز عزیز را تبریک گفت.

متن پیام دکتر محمد چکشیان به قرار زیر است:

زنان‌ مسلمان‌ در زندگی‌ شخصی‌، اجتماعی‌ و خانوادگی‌ خود باید زندگی‌ فاطمه‌ زهرا سلام الله علیها را از جهت‌ خردمندی‌، فرزانگی‌ و عقل‌ و معرفت‌ الگو و سرمشق‌ خود قرار دهند.

"رهبر معظم انقلاب"

عید ولادت با سعادت حضرت صدّیقه‌ طاهره‌، فاطمه‌ زهرا سلام‌اللَّه علیها، روز زن و سالروز تولد معمارکبیر انقلاب، فرزند برومند زهرای اطهر حضرت امام خمینی(ره) را تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.    
حضرت فاطمه سلام‌اللَّه علیها به عنوان نمونه‌ کامل و در بالاترین طراز زن اسلامی، جلوه‌ متعالی ارزش‌ها و کمالات اسلامی و انسانی است. تقارن روز زن با ولادت فاطمه زهرا سلام الله علیها فرصتی است که زنان و دختران با ایمان، عفیف و ایثارگر ایران اسلامی به احسن وجه از آن بهره برده و با الگوبرداری از آن بانوی بزرگ زمینه رشد همه شؤون وجودی خویش را فراهم آورده و هویت زن مسلمان و ارزش والای زن در اسلام را با تأسی از سیره آن بزرگوار به تصویر کشیده‌اند؛ از یکسو به عنوان همسر و مادر، همچون چشمه‌ جوشانی از عاطفه، محبت و صبر مسئولیت‌های خانوادگی خود را به زیباترین شکل ایفا کرده، رکن اصلی تربیت فرزند صالح و مدیریت خانواده هستند؛ و از سویی دیگر با آگاهی کامل، مناسبترین زمینه‌های حضور خود در عرصه‌های گوناگون علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را شناسایی کرده و با اعتماد به نفس بالا در آنها به ایفای نقش پرداختند.

اگر دامان پاک مادران ایثارگر، آگاه و بصیر ایران عزیز نبود؛ امروز شاهد حضور جوانان توانمند و پیشرو در عرصه‌های گوناگون جهاد علمی و دفاع از این سرزمین کهن نبودیم. بی‌شک تلاش و مجاهدت بانوان این مرز و بوم، به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، زمینه‌ رفع موانع فرهنگی به عنوان اصلی‌ترین مانع تولید کشور را فرآهم آورده و خواهد آورد.

اینجانب این روز مبارک را به تمام زنان سرزمینم به ویژه بانوان محترم جامعه کار و تولید و همکاران گرانقدر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم خداوند متعال توفیق بهره‌مندی از فضائل آن حضرت را بیش از پیش، روزی ما گرداند، إن شاء الله.

                                              محمد چکشیان

                                      معاون فرهنگی و اجتماعی

                                   وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

                                                                                              

۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید