اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:

بیش از 17 میلیارد تومان از اعتبارات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه جذب شد

بیش از 17  میلیارد تومان  از اعتبارات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه جذب شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، گفت: 17 میلیارد تومان از اعتبارات مشاغل خانگی در استان کرمانشاه با پیش بینی 646 فرصت شغلی جذب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، تعداد تعهد ایجاد اشتغال در سال 1400 بر اساس سند سه ساله اشتغال استان تعداد 53 هزار و 375 فرصت شغلی بوده است، اظهار نمود: بر اساس داده های آماری در سامانه رصد تا کنون بیش از 55 هزار فرصت شغلی در استان به ثبت رسیده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه  ضمن اشاره به  اینکه در سال جاری مبلغ 542 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات مشاغل خانگی با عاملیت بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران اختصاص به استان تخصیص داده شده، افزود: تاکنون بالغ بر 17 میلیارد تومان از این تسهیلات با پیش بینی 646 فرصت شغلی به صورت طرح های مستقل، پشتیبان و تحت پوشش دستگاه های حمایتی پرداخت شده است.

حسن عزیزی با بیان اینکه تاکنون تعداد 1902 قرارداد فی ما بین کارفرمایان و شغل اولی ها در طرح یارانه دستمزد منعقد شده و از مزایای طرح استفاده نموده اند، اضافه نمود: از این تعداد از شغل اولی ها 761 نفر از طرح مشوق های بیمه ای با انعقاد قرارداد بین کارفرمایان منعقد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست ضمن تأکید بر جذب منابع اعتباری توسط دستگاه‌های اجرایی،اظهار نمود مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد مدیران اقتصادی میزان موفقیت در جذب منابع اشتغالزا است.

بهزاد باباخانی در ادامه به اهمیت برنامه‌های اشتغالزایی استان اشاره کرد و گفت: اشتغالزایی و رفع بیکاری در استان کرمانشاه آنقدر اهمیت دارد که رئیس جمهور محترم بر لزوم تلاش‌ مضاعف برای زدودن چهره بیکاری و ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه تاکید ویژه نمودند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم بر مشکلات بیکاری استان غلبه شود لازم است سهم ویژه‌ای از اعتبارات ملی به دست بیاوریم اما قبل از آن باید از تمام ظرفیت‌های استان و امکاناتی که وجود دارد مانند تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، تسهیلات اشتغال روستایی، تسهیلات مربوط به مددجویان کمیته امداد و ظرفیتهای بنیاد برکت به نحو احسن استفاده  کنیم و مانع برگشت حتی یک ریال از منابع استان شویم.

در این نشست گزارش دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان پیرامون تحلیل آخرین وضعیت اشتغال، گزارش ستاد اجرایی فرمان حضرت امام استان پیرامون آخرین وضعیت تسهیلات اشتغالزایی بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه، گزارش سازمان صنعت معدن و تجارت استان پیرامون مجموعه اقدامات انجام شده از قبیل: جذب تسهیلات اشتغالزا بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، جذب کمک‌های فنی و اعتباری سال ۱۳۹۹ ،جذب تسهیلات اشتغال خانگی در راستای ایجاد اشتغال، گزارش بانک کشاورزی استان پیرامون آخرین وضعیت تسهیلات اشتغالزایی بند الف ماده ۵۲ صندوق توسعه ملی ارائه شد.

۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۴:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید