اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان :

336 میلیارد تومان تسهیلات به طرحهای اشتغال روستایی پرداخت شد

336 میلیارد تومان تسهیلات به طرحهای اشتغال روستایی پرداخت شد
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت : بالغ بر ۳۳۶ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به طرحهای اشتغال روستایی در استان پرداخت شد و امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال حداقل ۵ هزار و ۸۰۰ نفر فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان ، علی آشتاب در جلسه رسمی شورای شهر خرم‌آباد، با بیان اینکه وزارت تعاون کار در بخش روابط وظیفه آن تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما ، نظارت بر پرداختی‌های حقوق کار و انجام بازرسی در بنگاه‌های اقتصادی را بر عهده دارد ، اظهار داشت : از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار پرونده کارگری و کارفرمایی در هیات‌ها رسیدگی شده  که با تعامل و کار کارشناسی ۶۰ درصد از این دعاوی در استان به صورت سازشی حل و فصل شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر صیانت از سلامت نیروی کار، بیان داشت: بیش از ۳۰ میلیارد تومان در حوزه ایجاد مراکز فرهنگی و ورزشی برای نیروهای کار بنگاه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری شده است.

آشتاب ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۹۳۴ تعاونی در سطح استان داریم، ضمن اینکه جمعیتی بالغ بر ۳۹ هزار نفر در این تعاونی‌ها فعالیت دارند.

وی از برگزاری جشنواره انتخاب ایده‌های برتر در حوزه‌های اشتغال، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افتتاح ۸ تعاونی اقتصادی در دهه‌فجر امسال، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی در مسکن مهر توسط تعاونی‌های استان ساخته شده است.

آشتاب به اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه اشتغال روستایی، تصریح کرد: بیش از ۱۳۰۰ مجری طرح در سطح استان توانستند از این ظرفیت استفاده کنند و بالغ بر ۳۳۶ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شد و امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال حداقل ۵ هزار و ۸۰۰ نفر فراهم شود.

وی با بیان اینکه در انتخاب پیمانکاران نهایت دقت شود، گفت: پیمانکاری که توانایی پرداخت حقوق کارگران را ندارد نباید انتخاب شود، اگر استعلام شود قطعا صلاحیت کارفرمایان مشکل‌دار تایید نخواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی را از جمله وظایف شهرداری برشمرد و گفت: با اعمال نظارت دستگاه‌های متولی، بسیاری از مشکلات حوزه کارگران حل می‌شود.

آشتاب با بیان اینکه نگاه به کار در استان باید تغییر کند، افزود: استخدام در بخش دولت حداقلی است و بنابراین باید فرهنگ کار در بین افراد تغییر کند.

۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید