اخبار

استاندار کردستان در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان:

اشتغال از اولویت های اصلی دولت در کردستان است

اشتغال از اولویت های اصلی دولت در کردستان است
استاندار کردستان در هشتمین کارگروه اشتغال استان گفت: موضوع اشتغال برای استان مهم و از اولویت‌های اصلی دولت در کردستان است و بهبود کسب و کار و مهار بیکاری باید در کارگروه اشتغال استان هدف گذاری شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: اسماعیل زارعی کوشا در کارگروه اشتغال استان، با یاداوری اینکه هر ۲ هفته یکبار باید این کارگروه برگزار شود اظهار داشت موضوع کارگروه نباید صرف تخصیص و ارائه تسهیلات باشد بلکه برنامه‌ریزی‌های مناسب برای ایجاد و حفظ اشتغال باید انجام شود.

وی با بیان اینکه از وزیر کار قول گرفتیم که در تمام شهرستان های استان وزارتخانه در طرح‌های ویژه اشتغالزایی سرمایه‌گذاری کند اضافه کرد: در این راستا هر شهرستان بر اساس مزیت‌ها، اولویت‌ها و پیشنهاداتش را ارائه کند تا تصویب و پیگیری شود.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه تعهد استان در حوزه اشتغال، بررسی و راستی‌آزمایی اشتغال ایجاد شده و از همه مهمتر تثبیت اشتغال است افزود: گاهی غافل می‌شویم و در سمتی دیگر اشتغال موجود را از دست می‌دهیم.

وی اضافه کرد: نظام بودجه‌ریزی بر اساس شاخص جمعیت است اما باید زمانی تعیین شود که اگر شهرستانی نتوانست اعتبارات را جذب کند سایر شهرستان‌ها محروم نشوند و اعتبار به بخش‌های دیگر تزریق شود.

زارعی‌کوشا گفت: تبصره ۱۸ قانون بودجه ظرفیت خوبی در حوزه اشتغال است و علاوه بر سهم استان رقابتی برای جذب مازاد وجود دارد که استان‌ها می‌توانند با ظرفیت افزایی آن را جذب کنند.

وی اظهار داشت: تعهد برای رشد هشت درصدی شاخص اقتصادی در استان یک تعهد جدی است که یک کار شبانه‌روزی و علمی می‌طلبد و باید از همین الان برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید