اخبار

خاک پایش سرمه چشم است مرا

خاک پایش سرمه چشم است مرا

آری او از تبار عشق است،عشق به فاطمه زهرا (س)او پاک دامن است و عشق به الله سر لوحه زند گی اش، او چون زینب صبوراست و به گذشتگان و آینده گان در صبوری و استقامت می آموزد.

بر من واجب است که گوشه چادرش را تبرک چشمانم کنم و عطر چادرش را برای دل بی قرار مادران شهدا چون گلاب بر سر و صورتشان بزنم.

او فرزندی را در دامنش به پاکی و ایمان بزرگ کرد و ایثارو شهادت و از جان گذ شتگی را به فرزندش آموخت.

بر من واجب است که خم شوم در مقابل قد خمیده اش، زیرا که، گریه های پنهانی یک مادر دل شکسته می تواند چنین قد سرو مانندی را خمیده کند.

نه تنها من بلکه تمام انسان هایی که به آزادی و آزادگی احترام می گذارند و بر خون حسین (ع) قسم می خورند که تا جا ن دارند در مقابل دشمنان دین اسلام و کشور تا آخرین قطره خون خواهند جنگید.

باید بوسه زنم و بوسه زنیم بر چادر خاکی مادری که در سرمای زمستان و گرمای طاقت فرسا بی منت کنار مزار فرزندش شهیدش می نشیند و تا حرف های نگفته اش را در شب های طولانی برایش بازگو کند.

باید بوسه زنیم بر چادر خاکی مادر شهید، زیرا پرچم ایران گواه عشق اوست و قرآن محافظش.

زمانی که دکتر حسین فتحی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، در برابر عظمت چنین بانویی که از تبار بهشتیان است، خم شده و بوسه بر چادر مادر شهید می زند، پس ما نیز باید این صحنه های به یاد ماندنی در در ذهنمان حک کنیم، احترام مادران شهدا را، ارج نهیم. و بوسه بر چادر مادرانی زنیم، که با دستان خود پیشانی بند یاحسین را بر پیشانی فرزندان خود بستند و راهی جهبه کردند و بوسه زنیم بر چادر مادرانی که هنوز هم چشم انتظار آمدن نشانی از فرزندشان هستند تا مطمئن شوند که حدسشان به یقین تبدیل شده است.

۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید