اخبار

نشست صمیمی بزرگان ورزش با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

دکتر عبدالملکی: ورزش مهمترین رکن سلامتی جامعه کار و تلاش است

دکتر عبدالملکی: ورزش مهمترین رکن سلامتی جامعه کار و تلاش است
در این نشست صمیمانه که با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان و جمعی از افتخار آفرینان المپیک و بزرگان ورزش و رسانه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
برای اولین بار نشست صمیمی بزرگان ورزش و رسانه با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی  ورزشی تلاش برگزار شد .
در این نشست صمیمانه که با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان و جمعی  از افتخار آفرینان المپیک و بزرگان ورزش و رسانه به بیان دیدگاه‌های خود و اهمیت ورزش های سلامت محور و استفاده از پتانسیل بالای ورزش کارگران پرداختند که مورد استقبال دکتر عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت .
حجت الله عبدالملکی با قدردانی از این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت جامعه کار و تلاش  گفت : بدون شک حضور بزرگان ورزش ایران در جمع خانواده بزرگ ورزش کارگری به رونق بیش از پیش ورزش های سلامت محور خواهد انجامید و اجازه می خواهم این قول را از شما بگیریم که در مجموعه های ورزشی کارکران  حضور مداوم داشته باشید تا عامل انگیزشی برای جذب کارگران و خانواده های ایشان‌ به ورزش و تندرستی باشید. 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در وزارت مردم چهار ماموریت مهم و کلی را همزمان بر عهده داریم گفت ،: وزارت مردم  در ۴ بخش کار مردم، رفاه مردم  ، آتیه مردم  و  اموال مردم به جامعه خدمات مهمی ارائه می کند که با احتساب جامعه ۴۰ میلیونی کارگران و خانواده های ایشان‌ نیمی از جمعیت کشورمان را شامل می شود بنابراین ماموریت بسیار مهمی بر عهده وزارت مردم قرار دارد .
 وی افزود: در بخش کار و کارگر ما به سلامت کارگران خیلی اهمیت می دهیم و یقینا هر چقدر سلامت کارگران و خانواده محترمشان  بالا باشد جامعه ای بالنده و پرنشاط تر خواهیم داشت.
عبدالملکی افزود:  یقینا ورزش مهمترین رکن سلامت کارگران است و بسیار  خوشحالم که شما قهرمانان المپیک و نخبگان ورزش کشور برای ورزش کارگران اهمیت قائل هستید و این مهم  بخشی از  دغدغه های شماست. 
عبدالملکی گفت : شما  پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی از امروز  سفیران ورزش کارگری هستید و می خواهم که این گردهم آیی ها انشالله تداوم داشته باشد.
پیش از سخنان دکتر عبدالملکی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت مردم در گزارشی از وضعیت ورزش کارگری  گفت  : 
فدراسیون ورزش کارگری سال ۹۱ تاسیس شد و امیدوارم در دهه دوم بتواند  قوی تر بادمحوریت توسعه سلامت محور به ایده هایمان که رکن اصلی اش نیروهای کارگری و خانواده هایشان هستند بپردازیم.
 
محمد چکشیان گفت:  سمت و سوی مهم ما توسعه ورزش همگانی است و در این مسیر 
سندی سه ساله در حال تدوین داریم تا هدفمند و با برنامه حرکت کنیم .
چکشیان در پایان گفت : انشالله با حضور و کمک شما قهرمانان و بزرگان و ایده های خوب شما  به اهدافمان 
می رسیم.
 
#معاون وزیر ورزش و جوانان نیز در بخشی از این مراسم گفت : به آقای عبدالملکی بابت  کارگری در بخش همگانی است و وزارت ورزش در این بخش همه جوره در خدمت اداره کل ورزش کارکران است .
وی افزود: با حضور آقای تنها که از مدیران جهادی عرصه ورزش است  توقع جامعه از ورزش کارگری بسیار  بالاست است و همه باید کمک کنیم تا ورزش های سلامت محور در جامعه کارگری نهادینه شود و با اشتیاقی که در این مجموعه می بینم و علاقمندی آقای وزیر یقینا آینده خوبی در انتظار سلامت  کارگران خواهد بود .
در این نشست همچنین نام آوران ورزش ایران مثل محمد نصیری،   حسین رضا زاده ، ذبیح اله پورشیب ، شهرام هروی ، کوروش باقری،  هوشنگ نصیرزاده حضور داشتند که  مرتضی فنونی زاده پیشکسوتان فوتبال ، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ، غلامحسین زمان آبادی و غلامعلی پیر ایرانی  پیشکسوتان  رسانه، محمد انصاری ملی پوش سابق باشگاه پرسپولیس و ابراهیم شکوری دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال پیشنهاداتی در جهت توسعه و تعمیم وررش کارگری ارائه کردند .
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید