اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد
سیاوش آقاجانی انجام بازرسی های پیشگیرانه را در کاهش اختلافات جامعه کار و تولید و جلوگیری از شکایات احتمالی موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، اولین جلسه استانی بازرسان کار استان با حضور سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن زاده مدیر روابط کار، اکبرنیا رییس بازرسی کار و بازرسان کار استان در  سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

سیاوش  آقاجانی در این نشست گفت:  رویکرد دولت جدید عدالت محور است و سعی در بهبود وضعیت معیشت کارکنان دارد که شاهد تحولاتی در این زمینه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بازرسی ها از کارگاه ها باید اثربخش باشد بر انجام بازرسی های پیشگیرانه تاکید کرد.

آقاجانی با بیان این مطلب انجام بازرسی های پیشگیرانه را در کاهش اختلافات جامعه کار و تولید و جلوگیری از شکایات احتمالی موثر دانست.

تشکیل کمیته های حفاظت و شرکت در جلسات آن توسط بازرسان کار به صورت منظم ؛ نظارت بر عملکردمسوولین ایمنی کارگاه ها و توجه به  امر آموزش ایمنی در کارگاه ها برای جامعه هدف و سوق دادن شرکت ها به سمت آلاینده سنجی کارگاه ها  از دیگر تاکیدات مهم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در این نشست بود.

مهران اکبرنیا رییس اداره بازرسی کار استان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت بالای شغل بازرسی کار و وظایف حساس آن گفت: بازرسان کار باید در راستای وظایف شغلی در زمینه تامین ایمنی کارگران و رسیدگی به حق و حقوق کارگران بر عملکرد کارگاه ها نظارت داشته باشند.

وی با تشریح عملکرد سه سال اخیر اداره بازرسی کار استان بر انجام بازرسی های ادواری مانند سال های گذشته تاکید کرد.

حسن زاده مدیر روابط کار استان نیز گفت: عملکرد قوی در حوزه بازرسی منجر به کاهش پرونده های ورودی در حوزه روابط کار می شود و مدت زمان رسیدگی به مشکلات جامعه هدف نیز کاهش می یابد.

وی در ادامه  به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود در خصوص بهبود و ارتقای عملکرد در حوزه بازرسی و روابط کار پرداخت.

در پایان هر یک از بازرسان کار استان به بیان پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص رفع مشکلات موجود پرداختند و در قالب پرسش و پاسخ در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید