اخبار

فرماندار بردسکن اعلام کرد: بیشترین اشتغال زایی شهرستان بردسکن در بخش معادن است

فرماندار بردسکن اعلام کرد: بیشترین اشتغال زایی شهرستان بردسکن در بخش معادن است
فرماندار بردسکن در مراسم تجلیل از کارگران، گروههای کار و مدیران واحدهای تولیدی نمونه این شهرستان که با حضور مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد گفت: در شهرستان بردسکن 12 معدن فعال وجود دارد که در حوزه مس ، طلا و سنگ آهن فعالیت می کنند که با بکار گیری بیش از 3 هزار نفر بیشترین اشتغال زایی شهرستان را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی علی دهقان زاده با بیان اینکه بردسکن به لحاظ معادن دومین قطب معدنی در خراسان رضوی و در حوزه کانی مس جایگاه اول را در خراسان رضوی دارا می باشد. وی با بیان اینکه اقتصاد بر ۴ پایه کشاورزی، صنعت ، معدن و خدمات است گفت: اگر بخواهیم تولید ناخالص ملی داشته باشیم ضرورت دارد در حوزه تولید به این ۴ عنصر توجه ویژه ای شود.

 

دهقان زاده عنوان کرد: کارگر و کارفرما در حوزه تولید مکمل یکدیگر هستند و امروز کارگران به عنوان سربازان عرصه اقتصادی در بخش تولید و خدمات پیشگام هستند و نقش این قشر زحمتکش در تحقق شعارسال مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی انکارناپذیراست.

 

وی بیان کرد: کارگران با کار کردن نقش بسزایی در رونق تولید، چرخش اقتصادی و پیشرفت و توسعه‌ کشور دارند به همین دلیل اهمیت فعالیت این قشر در جامعه بر کسی پوشیده نیست و امروز مهمترین رسالت ما جهاد اقتصادی است و جهاد اقتصادی با روحیه جهادی انجام خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه کار، تولید و اشتغال در آموزه های دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی همیشه مورد تاکید است افزود: در کلام رهبر معظم انقلاب هم اهمیت به کار و تلاش و اقتصاد همیشه جاری و ساری است و امروز رهبر معظم انقلاب موضوع تولید را مطرح کرده که کارگران در آن نقش آفرین هستند و برای رسیدن به استقلال اقتصادی نقش کارگران مهم است.

 

فرماندار بردسکن با اشاره به نامگذاری سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» از سوی رهبرمعظم انقلاب، بیان داشت: کارگران نقش عمده ای در تحقق شعار سال دارند و در تمام دورانی که دشمنان قسم خورده نظام تلاش داشتند تا با اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه، اقتصاد کشور را با چالش‌های اساسی مواجه کنند، این کارگران بودند که در خط مقدم جبهه اقتصادی که نبردی نابرابر با دنیای استکبار بود، قرار گرفته و سنگر تولید را رها نکردند.

 

درپایان این مراسم از ۱۵۰ نفراز کارگران ، گروههای کار و مدیران نمونه واحدهای تولیدی و روسای اداراتی که در ارائه خدمات به قشر عزیز کارگر همکاری لازم را داشتند تجلیل به عمل آمد.

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید