اخبار

جاماندگان یارانه از دونوبت یارانه جدید بهره مند خواهند شد

جاماندگان یارانه از دونوبت یارانه جدید بهره مند خواهند شد
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در مراسم تجلیل از کارگران، گروههای کار و مدیران واحدهای تولیدی نمونه شهرستان بردسکن گفت: بنا بر دستور رئیس جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره های قبل محروم و یا از ثبت نام یارانه جامانده اند، در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولین، از دو نوبت یارانه جدید بهره مند خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمدامین بابایی در این مراسم تجلیل، با اشاره به روند هدفمندسازی یارانه ها و سوالات متداول مردم گفت: به موجب جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ریاست جمهور، یارانه۴۰۰ هزارتومانی برای دهک های اول تا سوم و یارانه ۳۰۰ هزارتومانی برای دهک های چهارم تا نهم به ازای هر نفر ، ۱۹ اردیبهشت به حساب سرپرستان واریز شد.
وی گفت: واریز این مرحله در راستای اجرای سیاست های دولت در کاهش و رفع فقر مطلق،کاهش فاصله طبقاتی، تصمیم به هوشمندسازی و بازتوزیع یارانه کالاهای اساسی و همچنین به موجب جزء ۱ بند ص تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ صورت گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم افتادگان، جاماندگان و منصرفین دوره قبل نیز بزودی از طریق وب گاه سازمان هدفمندسازی یارانه ها و رسانه های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد، گفت:با تصمیمات اتخاذ شده و بنا بر دستور رئیس جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره های قبل محروم و یا از ثبت نام یارانه جامانده اند بعد از طی مراحل ثبت نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولین یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهره مند خواهند شد.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط موجود رسالت خدمات رسانی در جامعه را برعهده دارد و ما در سطح استانها می بایست با توجه و تمرکز به مدیریت بهره وری با تعامل پاسخگویی صحیح درست و شفاف به مردم ارائه خدمت دهیم .
بابایی تصریح کرد: متاسفانه مشکلی که در بحث یارانه جدید پیش آمد این بود که بسیاری از افراد برای ازدواج فرزندان خود تسهیلات گرفته اند و این تسهیلات باعث شده افراد از لیست یارانه بگیران حذف شود که نیاز است این مشکل رفع شود و در خصوص این افراد بازنگری صورت گیرد که با بروز رسانی سایت تمامی افراد جامانده، از قلم افتاده و … ثبت نام کنند و یا اعترضات خود را ثبت نمایند.
وی بیان اینکه عدالت در پرداخت یارانه ها در مجموع از لحاظ رفاهی به نفع مردم است، گفت: رفع اختلاف طبقاتی و کاهش فقر مطلق از رویکردهای این اقدام است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه بیان داشت: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از دهک خانوار و یارانه پرداختی با تماس با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه متعلق به سرپرست خانواده از وضعیت خود مطلع شوند.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید