اخبار

حدود ۹۰ درصد مردم در سیستان و بلوچستان یارانه معیشتی گرفتند

حدود ۹۰ درصد مردم در سیستان و بلوچستان یارانه معیشتی گرفتند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰۰ هزار خانوار معادل ۹۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان در اردیبهشت ماه یارانه معیشتی دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، حامد آرامش افزود: در راستای مردمی سازی یارانه ها، دولت سیزدهم اقدام به واریز مبالغی به دهک های ۱ تا ۹ جامعه کرد.
وی اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان در این راستا ۸۰۰ هزار و ۷ خانوار با جمعیت ۳ میلیون و ۵۵ هزار و ۷۳۱ نفر در اردیبهشت ماه مشمول دریافت یارانه معیشتی شدند که از این حیث پس از کردستان، استان دوم کشور هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت متبوع، ۴۷۱ هزار و ۷۲۵ خانوار در سیستان و بلوچستان جزو دهک ۱ تا ۳ قرار گرفتند و به حساب سرپرستان خانوار به ازای هر نفر از افراد خانواده ۴۰۰ هزار تومان واریز شد.
آرامش افزود: همچنین ۳۲۸ هزار و ۲۸۲ خانوار در استان جزو دهک های ۴ تا ۹ شناخته شدند که به حساب سرپرستان خانوار به ازای هر نفر از افراد خانواده ۳۰۰ هزار تومان واریز شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: حدود ۲۰ هزار خانوار نیز در این مرحله از دریافت یارانه در سیستان و بلوچستان حذف شدند.
آرامش تاکید کرد: پیرو دستور رییس جمهور، برای افرادی که در فروردین ماه یارانه دریافت کردند اما در اردیبهشت به آنها تعلق نگرفت، مبلغ یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد اما تا زمان رسیدگی به درخواست بازنگری آنها، قابل برداشت نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بطور کلی برای افرادی که به هر دلیل یارانه دریافت نمی‌کنند ، این امکان بزودی فراهم می شود تا در سامانه ای که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام خواهد کرد، برای یارانه ثبت نام کنند.
آرامش اظهار داشت: افرادی هم که نسبت به دهک بندی خود ابهاماتی دارند می‌توانند بدون مراجعه حضوری به ادارات و از طریق سایت https://hemayat.mcls.gov.ir و یا سامانه تلفن گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ موضوعات یارانه ای خود را پیگیری کنند.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید