اخبار

با حضور تعدادی از مسئولین و دست اندرکاران جامعه کار و تلاش و ورزش کشور

نشست سراسری نواب رئیس بانوان هیات های ورزش کارگری کشور در تهران برگزار شد

نشست سراسری نواب رئیس بانوان هیات های ورزش کارگری کشور در تهران برگزار شد
نشست نواب رئیس هیات های ورزش کارگری سراسر کشور در مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران تهران برگزار شد
 
جلسه نواب رئیس هیات های ورزش  کارگری سراسر کشور با حضور سر کار خانم خلج معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در امور بانوان ،سرکار خانم کرملو مدیرکل دفتر نظارت و هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، دانیالی مشاور وزیر و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران  ، جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری  ، سرکار خانم دانشفر نائب رئیس فدراسیون ورزش کارگری  ، دکتر بابایی مدیر پشتیبانی اداره کل استان تهران ، خانم رحیمی مدیریت اجتماعی ، مهندس رستمی رئیس مجموعه ورزشی کارگران تهران  ، حسن حمیدی رئیس هیات ورزش کارگری استان تهران  ، خانم خواجه نژاد معاون اداره کل امور ورزشی ، آقای قلیچ معاون سازمان بسیج کارگران ، کارخانجات ، خانم علیپور فرمانده حوزه خواهران بسیج کارخانجات ، خسروپور مدیر امور اداری اداره کل متبوع،  فرشته زارعی  مسئول اداره ورزش کارگران و  نایب رئیس هیئت ، برخی از مسئولین ورزش کارخانجات استان تهران و نواب رئیس هیات های ورزش کارگری سراسر کشور به میزبانی مجموعه ورزشی کارگران تهران برگزار شد .
در ابتدای مراسم سرکار خانم دانشفر ضمن خیر مقدم به حضار ضمن اشاره به برگزاری سالیانه ۴ نشست غیر حضوری پس از پاندمی کرونا از میزبانی استان تهران و برگزاری نشست بصورت حضوری تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد تا در صورت اعلام آمادگی یکی از استانها جهت برگزاری نشست بعدی شاهد دیدار مجدد همکاران عزیز باشیم. وی در ادامه نگاه فدراسیون ورزش کارگری را فارغ از نگاه های جنسیتی دانست و بر استمرار حمایت از ورزش بانوان کارگر تاکید کرد.
در ادامه نشست حسن حمیدی رئیس هیات ورزش کارگری استان تهران ضمن عرض خیرمقدم از نواب رئیس هیات های ورزش کارگری درخواست نمود که از همه ظرفیت های موجود جهت پیشبرد ورزش کارگری بهره ببرند . وی بیان داشت: توجه به  ورزش بانوان از سیاست ها و محورهای اصلی فعالیت های هیات  ورزش کارگری استان تهران می باشد.
وی افزود: خدمت در عرصه ورزش کارگری نیازمند عشق و علاقه در این حوزه است.
همچنین محمد حسین رستمی مدیریت مجموعه ورزشی کارگران تهران بعنوان میزبان برنامه ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین این نشست گفت: در چند روز اخیر با  تلاش های شبانه‌ روزی تمام تلاشمان را در راستای میزبانی شایسته این برنامه کردیم و امیدوارم توانسته باشیم فضایی فراهم کنیم که مورد رضایت میهمانان عزیز واقع شده و اقامت خوبی را در این مجموعه داشته باشند . رستمی افزود رویکرد ما در این مدت کوتاه توسعه ،  بهبود و اصلاح زیر ساخت ها بود و در ادامه با توجه به پیچیدگی های خاص فرهنگ سازی در حوزه سلامت و ورزش و کار دنبال روندها و سیاست هایی هستیم که در شرایط فعلی و مشکلات معیشتی که حاکم بر جامعه کارگری هست با استفاده  از  ورزش و کار از این فشارها بکاهیم.

 

در ادامه حسن بابائی مدیریت پشتیبانی اداره کل نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین از  ناهنجاری هایی  گفت  که بر نظام اجتماعی ما تاثیر منفی می گذارد . وی  بیان داشت جامعه  ما  از نظر جامعه شناختی  دچار  آسیب های گوناگون است که به شکل های مختلف بروز و ظهور پیدا می کند و طبقات مختلف از نظر جنسیت و سن و نوع فعالیت ها در معرض خشونت قرار می گیرد .
مدیریت پشتیبانی اداره کل پس از این مقدمه کوتاه وظیفه نواب رئیس هیات های ورزش کارگری را بسیار مهم ارزیابی نمود که باید با تشویق ، ترغیب  و فرهنگ سازی در حوزه جامعه کارگری آنها را به سمت ورزش سوق داد تا نسبت به  آسیب های مختلف از حاشیه امنیت برخوردار باشند .
سپس خانم رحیمی مدیریت اجتماعی اداره کل استان ضمن تقدیر از حضور مهمانان از زحمات رئیس مجموعه ورزشی کارگران تهران،  مدیریت اجتماعی ، نائب رئیس فدراسیون ورزش کارگری و نائب رئیس هیات به دلیل میزبانی خوب این مراسم تشکر و قدردانی کردند .
سرکار خانم رحیمی اظهار  امیدواری کرد این جلسات استمرار داشته باشد.  وی ورزش بانوان را دارای جایگاه ویژه ای دانست و کمک به ورزش بانوان را وظیفه خود برشمرد .
سپس سرکار خانم خواجه نژاد معاون اداره کل امور ورزشی بیان داشت: کمبود قوانین حمایتی در خصوص بانوان و اصلاح آیین نامه اجرایی ماده 154 قانون کار _ حمایت کارفرمایان از ورزش بانوان به خصوص در زمان برگزاری مسابقات کشوری و المپیاد ورزشی بانوان و دادن ماموریت ورزشی به آنان _اعزام بانوان به مسابقات کشوری و تعداد آنها که نیازمند حمایت ادارات کل استان‌ها است. سانس هایی که به بانوان اختصاص داده می‌شود در مجموعه های ورزشی معمولا صبح هاست که امکان استفاده ندارند.
در ادامه تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن خیر مقدم به نواب رییس هیات های ورزش کارگری سراسر کشور و بیان اهداف برگزاری این نشست از تلاشهای شبانه روزی محمد حسین رستمی مدیر مجموعه ورزشی کارگران و فرشته زارعی نایب رئیس هیئت ورزش کارگری تهران تشکر کرد و در ادامه افزود: با همت و تلاش جهادی همکاران نوسازی و بهسازی مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران تهران به اتمام رسید و امروز ما شاهد پویایی این مجموعه و برگزاری این مراسم باشکوه در آن هستیم.
وی با اشاره به حضور سازنده‌ی زنان در صحنه‌های تاریخ و در ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مبارزاتی که امری انکار ناپذیر است، افزود: امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر آنکه به مسئولان و دست اندرکاران در جهت خدمت به جامعه زنان تأکید داشتند، فرمودند بایستی  زمینه دست یافتن بانوان به جایگاه واقعی خود در فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه آن هم براساس اسلام و قرآن درسطوح بالای مدیریتی فراهم شود.
تهمینه دانیالی اضافه کرد: باعث افتخار است که در کشور به ویژه در سطوح مدیریتی زنان به موفقیتهای بزرگی دست یافته اند.
وی افزود: هیئت ورزش کارگری بایستی جلسات متعددی با بخشداران، شهرداران، فرمانداران و روسای مختلف ادارات اجرایی شهرستانها در راستای تقویت ورزش کارگری بویژه در حوزه بانوان برگزار نمایند.
 تهمینه دانیالی در ادامه گفت: برای داشتن مادران سالم از نظر جسمی و روحی که آنها موجب استحکام خانواده و جامعه هستند ، بایستی جامعه ای پر رونق  با امنیت و پویا داشته باشیم.
وی افزود: بایستی با تلاش های شبانه‌ روزی سعی نماییم فضایی فراهم شود تا ورزش کارگری خصوصا در بخش بانوان توسعه و بهبود یابد و با اصلاح زیر ساخت ها و با توجه به پیچیدگی های خاص فرهنگی در حوزه سلامت و ورزش کار را دنبال نموده و روندها و سیاست هایی را اتخاذ کنیم که در شرایط فعلی و مشکلات معیشتی حاکم بر جامعه، کارگران بتوانند با ورزش و  پرداختن به امور فرهنگی از امکانات رفاهی موجود بهره مند شوند.
وی در ادامه این نشست از نواب رئیس هیات های ورزش کارگری کشور درخواست نمود که از همه ظرفیت های خود جهت پیشبرد ورزش کارگری بهره برده و تاکید کرد "توجه به ورزش بانوان از سیاست ها و محورهای اصلی فعالیت های هیات ورزشی می باشد".
وی  بیان داشت: جامعه ما از نظر جامعه شناختی دچار آسیب های گوناگون است که به شکل های مختلف بروز و ظهور پیدا می کند، می توان با ورزش و تقویت روحیه ورزش دوستی موجبات تغییر روحیه خشن جامعه را کاهش داد.
وی افزود: خانواده های سرزنده و پویای کارگری، سبب توسعه صنعتی اقتصادی و اجتماعی کشور هستند، وظیفه نواب رئیس هیات های ورزش کارگری بسیار مهم می باشد و باید با تشویق ، ترغیب و فرهنگ سازی در حوزه جامعه کارگری آنها را به سمت ورزش سوق دهیم تا نسبت به  آسیب های مختلف از حاشیه امنیت بیشتری برخوردار شوند. این جلسات بایستی استمرار یابد تا ورزش بانوان به جایگاه ویژه ای برسد.
تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران عملکرد مدیریت اجتماعی این اداره کل را در برگزاری این نشست بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: از تلاش ها و پیگیری های خانم رحیمی مدیر امور اجتماعی، روسا و کارشناسان این حوزه در برگزاری مطلوب این نشست تشکر می نمایم.
در ادامه این نشست سراسری جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری  طی سخنانی  ضمن تشکر از حضور نواب رئیس هیات های ورزش کارگری و مهمانان برنامه بیان داشت  مهمترین موضوع  امروز ورزش بانوان  کادر سازی و شبکه سازی می باشد  . وی افزود: فدراسیون همواره این تاکید را در ترکیب و کادرسازی مورد توجه داشته است و از بانوان  دعوت به همکاری نموده است .
رییس فدراسیون بخش بانوان را نیازمند حمایت جدی دانست و خاطرنشان کرد: بانوان  باید با طراحی و خلاقیت عزم خود را برای پیشرفت ، توسعه و گسترش ورزش بانوان کارگری  جزم نمایند .
جواد رمضی افزود فدراسیون همواره در اعزام ها و ترکیب کاروان  حضور گسترده تر بانوان را تقاضا کرده است.

 

پروین کرملو مدیرکل دفتر نظارت و هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز در سخنانی به ورزش در ابعاد قهرمانی و همگانی اشاره کرده و افزود: با توجه به جمعیت ۵۰ درصدی بانوان در جامعه و نقش تربیتی آنان همه ما موظفیم به سلامت آنان از طریق فراهم کردن فعالیتهای بدنی و ورزشی توجه بیشتری نماییم.

وی در ادامه رسالت اصلی فدراسیون ورزش کارگری را پرداختن به ورزش همگانی دانسته و بر برنامه ریزی در این بخش تاکید کرد.

سپس سوسن دانشفر نائب رئیس فدراسیون ورزش کارگری نیز طی سخنان کوتاهی نگاه کلی فدراسیون به ورزش را خارج از جنسیت دانست و تاکید داشت بانوان پا به پای آقایان در مسابقات مختلف کارگری حضور دارند و با برنامه و تمهیداتی که اندیشیده شده است روز بروز حضور آنها پر رنگ تر خواهد شد .
 
نرجس بختیار خلج مشاور مقام عالی وزارت مردم در امور بانوان با اشاره به وظایف یک مادر در اجتماع گفت: زنان شاغل علاوه بر نقش آفرینی در پیشرفت کشور، بایستی نقش کلیدی خود در زمینه تحکیم پیوند خانواده را به خوبی ایفا نمایند که این میسر نمی‌گردد مگر آنکه جسم و روح سالمی داشته باشند تا فرزندان سالم و نسلی کارآمد و دلسوز تربیت کنند.
وی افزود: همانطور که ورزش بر ما تاثیر گذار است ما نیز تاثیر گذار بر ورزشیم و بایستی اهتمام ویژه ای به ورزش مخصوصا ورزش کارگری بانوان داشته باشیم تا با تربیت فرزندان موفق و سالم بتوانیم از جامعه ای پویا و با نشاط بهرمند گردیم.
 
خلج با اشاره به نگاه ویژه مقام عالی وزارت مردم به ورزش بانوان گفت: امروز فرصت مناسبی است تا هیئتهای ورزش بانوان نظرات و ایده‌ های خود را جهت بهبود هر چه بیشتر در این حوزه ارایه نمایند.
در پایان مراسم از برخی نواب رئیس  هیات های و انجمن های مختلف ورزش کارگری سراسر کشور  با حضور مسئولین حاضر در مراسم تجلیل شد ، ضمن اینکه به کلیه نواب رئیس هیات ها تندیس یادبود اهدا گردید .
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید