اخبار

مساعدت مالی وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی برای توانمندسازی مشاغل خانگی حاشیه شهر مشهد

مساعدت مالی وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی برای توانمندسازی مشاغل خانگی حاشیه شهر مشهد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مساعدت مالی این وزارت خانه برای توانمندسازی مشاغل خانگی حاشیه شهر مشهد خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مساعدت مالی این وزارت خانه برای توانمندسازی مشاغل خانگی حاشیه شهر مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، "حجت‌الله عبدالملکی" در آیین افتتاحیه نمایشگاه محصولات بانوان کارآفرین سراسر کشور، اظهار کرد: نظام‌های حاکمیتی به چند بخش مثل پول و سرمایه متکی هستند، اما نظام‌های مستقری مثل جمهوری اسلامی ایران وجود دارند که اتکای آن‌ها به مردم است و خواست و اراده آنان شکل گرفته است.

وی افزود: دولت جدید خودش را متعلق به مردم و موظف به خدمت‌ رسانی مردم می‌داند و تمرکز اصلی آن، کار برای مردم است. در گذشته ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پولی که متعلق به مردم بود در قالب الگوی ارز ۴۲۰۰ تومانی، تنها یک بخش از پنج قسمت آن به مردم و مابقی آن به دلالان، قاچاقچیان و تولیدکنندگان خارجی می‌رسید. الگویی که نه تنها به ضرر تولید ملی بوده و رفاه مردم را تامین نمی‌کرد بلکه تشویق کننده قاچاق بود و شکاف طبقاتی را تشدید می‌کرد. در طرح مردمی سازی یارانه ها، ۴۰۰میلیارد تومان به ۹۰ درصد مردمی رسید که استحقاق این منابع را داشتند.

عبدالملکی اضافه کرد: قاچاق بسیار کاهش می‌یابد و رفاه عموم مردم افزایش یافته و به تبع آن فاصله طبقاتی کم خواهد شد و این به معنای بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم و تشویق تولید کننده داخلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید ثمرات مفید این طرح در سال ۱۴۰۱ گفت: در بودجه ۱۴۰۱، مالیات واحد‌های تولید پنج درصد کاهش یافته است و تسهیلات ارزان قیمت برای تولید حدود ۲۷۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. تجارت خارجی به سمت اشتغال تولید جهت‌گیری می‌شود در حالی که در دولت گذشته نگاه به غرب پررنگ بود و این معنایی جز ضربه جدی به تولید داخلی نداشت.

وی افزود: تعامل با کشور‌های همسایه در جهت رشد تولید، اشتغال و صادرات صورت گرفته است که این یک دیپلماسی به نفع مردم در چارچوب تولید اشتغال، تقویت مشاغل خانگی متناسب با بانوان است، بانوان می‌توانند در عرصه مختلف اقتصاد ایفای نقش کنند. ۲۰ درصد نیروی تولید را بانوان تشکیل می‌دهند و امیدواریم به الزام و برای معیشت کار نکرده و برای افزایش رفاه بیشتر خان‌واده باشد.

عبدالملکی گفت: نظام مجوز‌ها را تسهیل کردیم و از پانصد شغل خانگی که مستلزم مجوز بودند، به ۳۵۰ شغل اعلام شد که نیاز به مجوز ندارند و به راحتی می‌توانند آن شغل را فعال کنند و ۱۵۰ مشاغل دیگر هم تایید محور بوده و باید ۳روزه مجوز داده شود. با همین تسهیل‌گری، در ۲ ماه پایانی سال گذشته بیش از ۷۵هزار مجوز برای مشاغل خانگی صادر شد.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید