اخبار

کارجویان استان بوشهر در صورت مهارت آموزی با توجه به وجود ظرفیت های استان دغدغه اشتغال نداشته باشند

کارجویان استان بوشهر در صورت مهارت آموزی  با توجه به وجود ظرفیت های استان دغدغه اشتغال نداشته باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: مهارت‌آموزی از اولویت‌های وزارت کار است که با جدیت در این زمینه باید حرکت کنیم.
وی اضافه کرد: کاهش زمان صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به سه روز، رشد ۱۶ درصدی آموزش و صدور سریع گواهی مهارت، تنها بخشی از موفقیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم بوده و برنامه امسال، هفت میلیون ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در مشاغل مختلف در استان بوشهر است.
کشاورزی با بیان اینکه فرهنگ کار، مهارت آموزی و آموزش کاربردی باید از مدارس و بنیان خانواده‌ها آغاز شود چرا که در این صورت تحولی عظیم در جامعه شکل خواهد گرفت، افزود: مهمترین هدف وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری مقوله اشتغال است که با همکاری سازمان‌های زیر مجموعه با تمام تلاش پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید با اهتمام کامل در توسعه اشتغال در استان بوشهر تلاش کنند، اظهار کرد: بر اساس تفاهمات به عمل آمده و با برنامه ریزی انجام شده توسعه اشتغالزایی با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و بانک‌های زیر مجموعه وزارتخانه در سال جاری به صورت جدی پیگیری می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگ مهارت آموزی و اشتغال در جامعه، گفت: کسانی که از آموزش فنی و حرفه‌ای مدرک آموزش مهارت دریافت می‌کنند در حوزه اشتغال کمتر دچار آسیب هستند و ما وظیفه داریم پلی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باشیم تا بتوانیم کارآموزانی دارای مهارت برای بازار کار استان بوشهر آماده کنیم.
کشاورزی با بیان اینکه مهارت آموزی و توانمندسازی نیروی کار راهکار برون رفت از مشکل اشتغال است، تصریح کرد: شعار هر شهروند یک مهارت می‌تواند نوید بخش آینده روشن برای ایجاد اشتغال در استان باشد و باید به این نکته که کار تنها به معنای پشت میزنشینی نیست توجه و در جهت اصلاح فرهنگ کار، تلاش کنیم.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید