اخبار

میز خدمت جهادی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از تکلیف تا عمل

برگزاری میزخدمت در شرکت جام دارو
میز خدمت فرصتی برای پاسخگویی سریع و بی‌واسطه مدیران به مطالبات کارگران این بار در روز تعطیل در محل شرکت جام دارو با حضور تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، ممی خانی فرمانده و قلیچ قائم مقام سازمان بسیج کارگری استان تهران، مرادی مسئول سازندگی و محمدی معاونت فضای مجازی سازمان بسیج کارگری استان تهران، زرگر رییس هیئت مدیره، ماشالله گلپایگانی فرمانده پایگاه بسیج ، ملابیگی مسئول امور انسانی، حسین رحیم زاده مشاور امور اداری و غلامحسین تیموری عضو شورای اسلامی کار شرکت جام دارو و سعید دهقان مدیر روابط کار، پروین رحیمی مدیر امور اجتماعی و جمعی از روسای ذیربط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ در محل کارکنان شرکت صنعتی جام دارو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این جلسه‌ گفت: نفس ارتباط چهره به چهره و مستقیم مسوولان دولتی و اجرایی با کارگران ، کارفرمایان در میز خدمت موجب آگاهی به موقع با مشکلات آنهاست. زیرا معمولا آنها برای رفع مشکل خود مجبور هستند به ادارات م راجعه نمایند و طی مراحل طولانی گاها نتیجه مطلوب هم نمی گیرند. به همین خاطر ما برآن شدیم خود در کارخانجات حضور یابیم و بدون فوت وقت مسائل را رسیدگی و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد فی المجلس با حضور مدیران مسئود آن را حل نماییم.
میزخدمت
وی افزود: در شرایط کنونی و با توجه به دستورات ریاست جمهور و تاکیدات مقام عالی وزارت مردم مبنی بر رسیدگی به امور و ارائه خدمت جهادی به مردم بایستی در حوزه های مختلف به مخاطبین خصوصا کارگران که با سختکوشی در جبهه جنگ اقتصادی بی نام و نشان فعالیت می کنند خدمت رسانی کنند تا آنها نتایج آن را در عمل مشاهده و لمس نمایند.
 
وی در جلسه ای که با مدیران و برخی از کارکنان شرکت جام دارو داشت، گفت: ما با استقرار میز خدمت در محل کار کارگران علاوه بر ارائه خدمات به آنها  پیگیر مطالبات کارگران نیز هستیم.
میزخدمت
مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه گفت: توجه به رعایت حقوق شهروندی و الزام به صیانت از آن نه تنها در قالب میز خدمت؛بلکه به عنوان یک برنامه محوری در دستور کار وزارت مردم قرار دارد.
 
در این نشست ممی خانی فرمانده سازمان بسیج کارگری استان تهران بیان داشت: رونق تولید در صدر همه موضوعات مهم نظام اسلامی قرار دارد. کارگران با توجه به اینکه در خط مقدم جبهه اقتصادی و عرصه تولید کشور به عنوان بازوی اصلی رونق تولید نقش اصلی را در این عرصه بر عهده دارند مسئولین و مدیران کارخانجات موظفند با حمایت و پشتیبانی همه جانبه از کارگران شرایط مناسبی را مطابق با قانون کار برای آنان فراهم آورند.
میزخدمت
وی افزود: بسیج باید در این راه با نقش تسهیل گری خود در جهت رفع مشکلات و رسیدگی به مسائل کارگری موفق عمل کند. بسیج زمینه ساز اجماع ، وحدت و یکپارچگی است. بسیج در اکثر امور میانجی گری و ناجی مردم در بروز مشکلات بوده و نقش‌ بی بدیلی را در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایفا نموده است.

 

وی در ادامه گفت: بسیج هرجا که عرصه‌ای را برای خدمت به مردم شریف و ولایتمدار بیابد سریعا وارد عمل شده و با افتخار خود را خادم ملت می داند.
میزخدمت
در ادامه این نشست زرگر  مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت جام دارو ضمن خیر مقدم دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و هیئت همراه، بیان داشت: این اولین باریست که در جمهوری اسلامی ایران مدیران دولتی برای حل مشکلات کارخانه در محل کار ما حضور پیدا می کنند. این اقدام قطعا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)می باشد که فرمودند "مسئولین باید بین مردم حاضر و از نزدیک مشکلات را رصد کنند".
 
زرگر در ادامه گزارشی از تاریخچه شرکت و اقدامات صورت گرفته در جهت بهبود و نوسازی کارخانه، آموزش منابع انسانی و فراهم نمودن تمهیدات رفاهی کارگران بیان کرد.
میزخدمت
شایان ذکر است این هیات پس از جلسه از خطوط تولید شرکت جام دارو بازدید کرده و با کارگران دیدار و گفتگو نمودند.
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید