اخبار

۱۰ درصد اعتبارات حوزه مشاغل خانگی به بهبودیافتگان کردستان تخصیص یافت

۱۰ درصد اعتبارات حوزه مشاغل خانگی به بهبودیافتگان کردستان تخصیص یافت
مدیرکل کار کردستان عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به ریاست استاندار کردستان برگزار شد از اختصاص 10 درصد اعتبارات مشاغل خانگی استان به بهبودیافتگان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: در این جلسه که مدیران ارشد استان نیز حضور داشتند فرزاد پیشکاری گفت: شناسایی و معرفی کارگران به مراکز درمانی ترک‌ اعتیاد و اجرای طرح پژوهش سلامت روان جزو برنامه‌های پیشگیرانه در حوزه کارگری است.

پیشکاری از افتتاح و راه‌اندازی ۱۲۰ کانون یاریگران زندگی به منظور  پیشگیری از مصرف موادمخدر در حوزه کارگری استان خبر داد و افزود: جمعیت هدف کانون‌های یاریگران زندگی بین ۲۰ تا ۵۰ نفر است.

مدیرکل کار کردستان از آمادگی کامل اداره کل کار برای پرداخت تسهیلات به معتادان بهبودیافته خبر داد و افزود: ۱۰ درصد اعتبارات حوزه مشاغل خانگی به بهبودیافتگان کردستانی تخصیص یافته است.

وی گفت: امروز آسیب های اجتماعی زندگی فردی و اجتماعی احاده جامعه را  مورد تهدید قرار داده است و با پیشرفت زندگی و تغییر سبک زندگی سنتی به  ماشینی و صنعتی هر روز این آسیب ها پیچیده تر  خواهند شد و نیاز به تدابیر و سیاست ها و برنامه ریزی های کلان می باشد.

پیشکاری با بیان اینکه در بحث آسیب های اجتماعی، ارتقا مهارت ها زندگی مهم و ضروری است، اظهار داشت: در رخدادها و مسائل گوناگونی که زندگی را مورد تهدید و آسیب قرار خواهد داد، نحوه برخورد و مقابله با آن در جامعه باید نهادینه شده باشد.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید