اخبار

حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در سامانه ۱۱۱ سامد

حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در سامانه ۱۱۱ سامد
صبح روز سه‌شنبه مردم استان از ساعت ۹.۳۰ ساعت تا ۱۱ از طریق شماره تلفن ۱۱۱ سامانه سامد با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام ارتباط برقرار کردند و مسائل و مشکلات خود را در خصوص عدم دریافت یارانه و دهک‌بندی خانوار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در میان گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، الیاسی در حاشیه این برنامه مردمی گفت: سامانه سامد، به عنوان پل ارتباطی و راه ایمن و آسانی برای دسترسی به مسئولان و پاسخگویی به شکایات به شمار می‌رود که بسیاری از شهروندان با اطلاع از این سامانه می توانند پیگیر مسائل و مشکلات خود باشند و علاوه بر حذف حضور فیزیکی و کاهش تردد با گرفتن کد رهگیری از حضور غیرضروری در دستگاه ها برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: سامانه سامد، دریچه‌ای برای تداوم ارتباط و پیگیری امورات اداری و بستری مناسب برای ارتباط مردم با دولت به شمار می‌رود که در این روزهای کرونایی، بستری است که می‌تواند صدای مردم را به مسئولان برساند.

الیاسی مهم ترین سیاست‌ها در وزارت مردم را تکریم ارباب رجوع و رفع مشکلات معیشتی مردم دانست که با اجرای برنامه جامع مبارزه با فساد و ابلاغ رییس جمهوری بتوانیم به سمت رفاه اجتماعی مورد قبول حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: ارتباط نزدیک با مردم و پیگیری مشکلات آن‌ها رویکرد اصلی وزارت مردم است، لذا نامه ها و ارتباط مردم با این اداره از جایگاه ویژه ای برخوردار است. 

الیاسی با اشاره به تاکیدات مقام عالی وزارت مردم درخصوص ارتباط مسئولان و مدیران دولتی با شهروندان، بیان داشت: توجه به درخواست ها، پیشنهادات و گزارشات مردمی از  اولویت های این اداره کل است.

وی گفت: یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران موضوع عدالت بوده و مبنای سیاست دولت سیزدهم عدالت محوری است و یکی از جلوه های واقعی عدالت همین عادلانه سازی توزیع یارانه هاست.

الیاسی با بیان اینکه در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ادارات تابعه در شهرستان ها بر لزوم تکریم مراجعین به یژه متقاضیان طرح یارانه معیشتی، تاکید شده است، اظهار داشت: تمامی امکانات و پرسنل این اداره کل برای پاسخگویی و شفاف سازی طرح یارانه معیشتی، بسیج شده اند.

وی گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، سرپرستان خانوارهایی که تاکنون از گرفتن یارانه جامانده‌اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه می‌باشند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی*43857*4* را شماره گیری نمایند و سپس  با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند.

وی ادامه داد:زمان ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای اعداد زوج و همچنین روز های پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱  برای اعداد فرد از طریق این درگاه می‌باشد و درصورتی که این متقاضیان به هر دلیلی موفق به انجام ثبت‌نام در روزهای یادشده نشوند، می‌توانند در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ و یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱  نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند.

الیاسی ادامه داد: پس از ثبت‌نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می گردد که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

الیاسی اظهار داشت: سامانه ۶۳۶۹ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای افرادی که از دریافت یارانه ها در طرح جدید دولت جا مانده اند در سه شیفت و با ۱۲۰ اپراتور آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به دهک‌بندی‌ها اعتراض دارند، از طریق تماس با شماره‌های ۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اقدام کنند یا با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید