اخبار

تشکیل دومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند

تشکیل دومین جلسه  کمیته اشتغال شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان؛دومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند به ریاست فرماندار شهرستان درتاریخ در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد .

 در این جلسه که  باحضور نمایندگان محترم دستگاههای اجرایی ، نهادهای حمایتی  وبانکهای عامل  برگزار شد.

کسایی مدیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی  ضمن تشکر از اعضای حاضر در این جلسه به بررسی مصوبات قبل پرداخت و از اقدامات انجام شده گزارش داد وتاکید کرد دستگاههایی که اقدامات لازم در اینخصوص را انجام نداده یا گزارشی به کمیته اشتغال وفرمانداری ارسال نکرده در اسرع وقت نسبت به ارائه گزارش در اینخصوص اقدام نماید.

وی همچنین تاکید داشت دستگاههای اجرایی وبانکهای عامل تلاش نمایند تا اعتبارات سال 1400 قبل از ابلاغ اعتبارات سال 1401 بطور کامل در شهرستان جذب شود تا برگشت داده نشود .

همچنین  بانکهای عاملی که هنوز اعتبارات سال 1400 آنها ابلاغ نگردیده ظرف ده روز ، پیگیریهای لازم را انجام داده ونتیجه را به دبیرخانه کمیته اشتغال اعلام نمایند درادامه فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجندضمن تشکر از تمامی زحمات اعضای حاضر در جلسه بابت همکاری با کمیته اشتغال، از دستگاههای اجرایی خواست افرادی که واجد شرایط هستند معرفی شوند واین وظیفه را به دستگاههای اجرایی محول کرد.

فرماندار تاکید کرد: بانکها هم اگر فرد فاقد شرایط لازم را شناسایی کردند بلافاصله موضوع را به دستگاه اجرایی عودت تا جایگزین شود. تسهیل در زمان واخذ مدارک برای تسریع در جذب اعتبارات همه خصوصا کمیته اشتغال شهرستان انجام شود

وی در ادامه اظهار داشت اعضای کمیته اشتغال می بایست  اشتغال واقعی ومیزان جذب منجر به ایجاد اشتغال واقعی را بررسی ودر کمیته اشتغال آتی گزارش دهند .طرحها با هدف ایجاد اشتغال بررسی ومعرفی شود وپیوست فنی ومشاوره اقتصادی وصرفه اقتصادی داشته باشد و طرحهای فاقد صرفه اقتصادی از چرخه پرداخت تسهیلات خارج شود.

فاضلی تاکید نمود: با توجه به اینکه تمرکز فرمایشات مقام معظم رهبری در ده سال اخیر موضوع تولید ، اشتغال وتولید ملی است وامسال نیز بحث دانش بنیان مطرح است توجه ویژه به طرح های دانش بنیان بسیار مهم وضروری است و دولت انقلابی نیز بدنبال کسب مقام وآبرو نیست وفقط بدنبال حل مشکلات اقتصادی ومعیشتی مردم است وجهاد تبیین وظیفه عینی وفوری است. که همه ما بعنوان نمایندگان وسفیران دولت وظیفه داریم برای اقناع سازی و اجرای صحیح طرح هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه ها به دولت کمک کنیم .در پایان 11 مصوبه به تایید اعضای حاضر در جلسه رسید .

 

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید