اخبار

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان تهران به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران برگزار شد

سومین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران
سومین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران در روز چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه سالجاری با حضور تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزادی مدیر کل امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران و سایر مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولین بانک‌های عامل عضو کارگروه در محل سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتمایی استان تهران  در این جلسه تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران بر رونق تولید و ایجاد اشتغال که مهمترین اولویت های این استان است تاکید کرد و بیان داشت:  برای رسیدن به اهداف اشتغال ضروری است دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات ابلاغی دراین حوزه فعالتر عمل کرده و اعتبارات بیشتری را جذب نمایند.

 

وی همچنین در خصوص برخی از طرح های معرفی شده به بانک ها و اشکالات پیش رو در جذب اعتبارات اشتغال استان ،افزود : دستگاه های اجرایی قبل از معرفی طرح ها برای دریافت تسهیلات بانکی، شرایط و امکانات متقاضیان را با دقت بیشتری بررسی و درصورت داشتن شرایط لازم، افراد را برای در یافت تسهیلات به بانک ها معرفی کنند.
کار گروه اشتغال
وی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اعتبارات بخش اشتغال و سرمایه گذاری استان ؛اظهار داشت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سال " تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین" نامگذاری شده است، حمایت از تولید و ایجاد اشتغال از سوی  مسئولان کشور بویژه در استان تهران از اهمیت بیشتری  برخوردار است و برای رسیدن به اشتغال پایدار نیازمند توجه به توسعه سرمایه گذاری میباشیم. 
 
تهمینه دانیالی در ادامه افزود : برای رسیدن به اهداف اشتغال در سال جاری، بایستی در کنار تخصیص اعتبار برای توسعه زیر ساخت ها ، اعتبارات ویژه ای برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال از محل منابع بانکی اختصاص داده شود. 
 
وی گفت: اصلی ترین هدف این کارگروه برنامه هایی است که به توسعه ی اشتغال و تقویت پایه های اقتصادی و پویایی روستاها کمک می کند. ما هم از این موضوع حمایت میکنیم و برای تسریع در روند برنامه های اقتصادی و عملیاتی بصورت جهادی در کنار تیم اجرایی تلاش خواهیم کرد.
کار گروه اشتغال
تهمینه دانیالی مشاور وزیر و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در ادامه گفت : کلیه اعضا کارگروه باید تمام تلاش خود را در جهت اجرایی نمودن مصوبات این جلسه معطوف دارند تا متقاضیان روستایی و عشایری بتوانند تسهیلات مذکور را جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی دریافت نمایند.
 
وی افزود: به منظور اجرای طرح ها و پرداخت تسهیلات بررسی و نظارت دقیقتری از سوی کارشناسان صورت گیرد تا هدف اصلی که همان ایجاد اشتغال پایداراست محقق گردد و با به بکارگیری نیروهای متخصص و مهارت دیده بتوانیم از تین اعتبارات استفاده کنیم. 
 
در ادامه گفت : با توجه به نیاز استان تهران ، نقش بانکها وتاثیر گذاری آنها بر روی توسعه استان  بویژه بخشهای مختلف کشاورزی ، صنعت و تولید بسیار با اهمیت می باشد و با قاطعیت می توان گفت توسعه استان  بدون همکاری و تعامل بانکهای عامل امکان پذیر نیست.
 
در پایان این جلسه  پس از بحث و تبادل نظر در خصوص طرح های مذکور مقرر شد اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان تهران با همکاری رسانه های جمعی نسبت به اطلاع رسانی و همچنین از طریق فضای مجازی ، نصب بنر و توزیع بروشور در خصوص طرح های اشتغال زایی ، کاروزی و آموزش تخصصی و مهارت به فارغ التحصیلان دانشگاهی اقدامات لازم به عمل آورند.

 

همچنین مقرر شد: از سوی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران میز خدمت در محیط کار برای خدمت رسانی به کارگران و کارفرمایان و رفع موانع تولید و رونق بخشیدن به تولید و اقتصاد تشکیل گردد.
 
گفتنی است دبیرخانه کارگروه در این جلسه عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در زمینه اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری و مشاغل خانگی، عملکرد بانک‌های عامل( بانک کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه و صندوق کارآفرینی امید) براساس شاخصهای عملکردی مورد نظر از جمله تعداد طرحهای اشتغالزای معرفی شده، تعداد طرح و مبلغ تسهیلات مصوب، تعداد طرح و مبلغ تسهیلات پرداخت شده و همچنین نسبت هر یک از شاخصها با سهم اعتبارات ابلاغ شده استان را  ارائه و مورد بحث، بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

 

همچنین وضعیت پرونده طرحهایی که به مرحله تصویب رسیده ولی هنوز به انعقاد قرارداد و پرداخت منجر نشده است نیز به تفکیک هر یک از طرحها مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای اجرایی متناسب مسائل و مشکلات پیش روی مجریان طرحها مشخص و با زمانبندی مشخص برای هر یک از طرحها به تصویب اعضای کارگروه رسید.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید