اخبار

لزوم توزیع عادلانه ثروت در سطح کشور

لزوم توزیع عادلانه ثروت در سطح کشور
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در شورای اداری شهرستان گرمی بر ضرورت توزیع عادلانه ثورت جهت جلوگیری از وقوع آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی و شهرستان انگوت خواستار برچیده شدن تبعیض در تخصیص اعتبارات و کنار گذاشتن توسعه نامتوازن در کشور و در داخل استان اردبیل شد.

وی بیان کرد: قبل از جدا شدن انگوت از شهرستان گرمی و در دو دهه پیش، این دو شهرستان حدود ۱۱۵ هزار نفر جمعیت داشت ولی به علت نبود شرایط زندگی و تنگناهای معیشتی و اشتعال، منطقه با مهاجرت بسیار زیاد و با کاهش شدید جمعیت مواجه شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم اضافه کرد: جمعیت این دو شهرستان روی هم طی دو دهه اخیر، به جای افزایش، از ۱۱۵ هزار نفر به کمتر از ۷۵ هزار نفر کنونی کاهش یافته است.

وی کاهش ۴۰ هزار نفری جمعیت دو شهرستان گرمی و انگوت و مهاجرت مردم از این منطقه را زنگ خطر جدی خواند و اظهار کرد: همه این جمعیت به مرکز استان، تهران و سایر مناطق مهاجرپذیر کوچ کرده و بیش از ۹۰ درصد آنها در مناطق حاشیه شهرها سکونت یافته‌اند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم خواستار حل ریشه‌ای مسائل و مشکلات زیرساختی و معیشتی مردم در شهرستان گرمی شد و تاکید کرد: اگر عدالت در سرمایه گذاری نباشد، آسیب‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: نبود زیرساخت‌های اساسی از جمله آب، راه، اشتغال در مناطق شهری و روستایی و نیز نبود واحدهای اشتغالزای بزرگ و بی‌بهره ماندن مردم از مزایای مرزنشینی از جمله معضلاتی است که موجب تشدید مهاجرت مردم از شهرستان گرمی و انگوت شده و این روند همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رفع بیکاری و تامین شرایط معیشتی مردم باید اولویت برنامه مسئولان و همه سیاست گذاران در مناطق محروم باشد.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به معطل ماندن طرح احداث کارخانه تولید ظروف شیشه‌ای در شهرستان گرمی گفت: اجرای این طرح در سفر سال گذشته رئیس جمهوری نیز مورد تاکید قرار گرفت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تکمیل آن قول مساعد داد ولی روند کار قال قبول نیست.

جلسه شورای اداری دو شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده و در این جلسه مشکلات این دو شهرستان در حوزه کاری این وزارتخانه بررسی شد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، قرار است در جریان سفر روز شنبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اردبیل، مشکلات این دو شهرستان در قالب برنامه‌های اجرایی در شورای اداری استان مطرح و پس از تصویب وارد مرحله اجرایی شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید