اخبار

سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به حوزه مشاغل خانگی دارد

بازدید سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی از نمایشگاه بانوان کارآفرین سراسرکشوردرمشهد
سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی ضمن بازدید از طرح های مشاغل خانگی تصریح کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به حوزه مشاغل خانگی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، آزیتا همتیان ضمن بازدید از طرح های مشاغل خانگی تصریح کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به حوزه مشاغل خانگی دارد و تلاش می کند برای بانوان سرپرست خانوار که بیشترین متقاضیان جامعه هدف مشاغل خانگی هستند فضای مناسبی را ایجاد کند که طی آن خودکفا و به خوداشتغالی برسند و از آسیب های اجتماعی که در معرض آن قرار دارند دور شوند.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا نقشه راهی ترسیم کرده است که براساس آن تا پایان سال ۱۴۰۱ باید بتوانیم 300 هزار شغل پایدار در حوزه مشاغل خانگی  ایجاد کنیم. رسیدن به این هدف زمانی محقق می شود که به مسئله بازار فروش و عرضه توجه جدی داشته باشیم.

وی افزود: از اولین اقداماتی که در این حوزه انجام می شود تدوین بسته بازار به عنوان یک بسته حمایتی است، براساس این بسته اپلیکیشن مشاغل خانگی طراحی می شود که با استفاده از ظرفیت پلتفرم های بازار محصولات را عرضه و به فروش برسانیم . یکی دیگر از مزایای این اپلیکیشن نظارت بر حوزه فروش مشاغل خانگی است، همچنین این اپلیکیشن می تواند در حوزه آموزش مهارت نیز کمک کننده باشد.

وی تصریح کرد: در کنار بسته بازار به دنبال بسته مهارتی و آموزشی هستیم و در این میان قصد داریم از ظرفیت آموزش فنی حرفه ای استفاده کنیم.

همتیان خاطرنشان کرد: امیدواریم با این فرآیند تسهیل گری در حوزه مشاغل به مرحله ای از نقشه راه خود برسیم که دیگر احتیاج به صدور مجوز نباشد و هر فردی بتواند در فضای خانه خود شغلی را داشته و محصولی تولید کند و در واقع به سمت مشاغل خانوادگی برویم و هر خانواده ای بتواند با کمک همه اعضای خانواده هم درآمدی مناسب و کافی داشته و هم در بحث تولید کشور نقش آفرینی خوبی از سوی خانواده های ایرانی شکل بگیرد.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید