اخبار

انتخاب روستای پورشعبان شهرستان منوجان بعنوان پایلوت اشتغال روستایی وزارت تعاون

انتخاب روستای پورشعبان شهرستان منوجان بعنوان پایلوت اشتغال روستایی وزارت تعاون
معاون امور تعاون وزارت کار و رفاه اجتماعی از انتخاب روستای پورشعبان در شهرستان منوجان بعنوان پایلوت مدل آزمایشی اشتغال روستایی وزارت تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: این روستا بعنوان یک مدل آزمایشی اشتغال روستایی در حوزه مشاغل خانگی زنان و مردان مورد ارزیابی و حمایت قرار می گیرد.

مهدی مسکنی در حاشیه سفر خود به شهرستان منوجان اظهار داشت: در آینده از این مدل و الگو برای تأمین به کل کشور و مناطق محروم استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این طرح پایلوت در ۲ بخش بانوان و آقایان برنامه ریزی شده است، گفت: در بخش بانوان صنایع دستی و در بخش آقایان کشاورزی به صورت تعاونی در دستور کار است.

مسکنی افزود: جهت اشتغال و راه اندازی تعاونی در روستای پورشعبان مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده می شود و هماهنگی لازم از طریق فرمانداری و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان منوجان پیگیری شود.

وی ادامه داد: فرمانداری منوجان با هماهنگی ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان نسبت به بررسی درخواست تعاونی روستای پورشعبان در زمینه دراختیار قرار دادن زمین احداث تعاونی را در دستور کار قرار دهند.

معاون امور تعاون وزارت کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: روستای پورشعبان را برای نمونه و پایلوت در نظر میگیریم و از منوجان شروع خواهیم کرد امیدواریم که در سفر بعدی به این منطقه شاهد اشتغال خانگی جوانان، مردان و زنان روستای پورشعبان باشیم و زمینه اشتغال پایدار فراهم شده باشد.

هدیه معاون وزیر کار به روستای پورشعبان ایجاد پارک، مرکز حرفه آموزی، تعاونی اشتغال و مرکز مذهبی هدیه 

با پیگیری معاون وزیر کار مقرر شد یک پارک با وسایل بازی برای کودکان روستا، یک مرکز حرفه آموزی، مرکز مذهبی و همچنین با ایجاد یک تعاونی موضوع اشتغال روستاییان پیگیری و انجام پذیرد.

همچنین معاون وزیر بر ایجاد ۲ تعاونی با موضوع اشتغال روستاییان تاکید کرد.

بهره برداری ٩ واحد مسکونی برای ٩ خانوار فاقد مسکن در روستای پورشعبان منوجان

فرماندار منوجان از بهره برداری ٩ واحد مسکونی برای ٩ خانوار فاقد مسکن در روستای پورشعبان این شهرستان خبر داد.

جمشید سراجی گفت: طی سفر سال گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان منوجان که با همراهی و پیگیری نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، دستور ساخت ٩ واحد منزل مسکونی برای ٩ خانواده فاقد مسکن روستای پورشعبان توسط رئیس مجلس داده شد.

وی افزود: پیرو سفر رئیس مجلس و نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی به منوجان این واحدهای مسکونی برای ٩ خانوار فاقد مسکن در روستای پورشعبان توسط قرارگاه امام رضا (ع) و با مشارکت شرکت مس شهربابک با حضور معاون وزیر کار و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.

WordsCharactersReading time
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۱۳
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید