اخبار

امسال ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد می شود

امسال ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال ۲۶ هزار و ۲۳۰ فرصت شغلی برای استان پیش بینی شده که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیر خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، عین الله کشاورز ترک  در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قزوین افزود : با توجه به سند اشتغال استان طی سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۸۰ نفر در استان قزوین اشتغالزایی در نظر گرفته شده بود که بیش از ۱۶ هزار مورد محقق شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۴۱ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان قزوین فعال است و با توجه به اهمیت آن‌ها در تولید، افزایش آن‌ها در سال جاری مد نظر ما است.
کشاورز ترک تصریح کرد: سال گذشته مقرری بیمه بیکاری برای پنج هزار و ۱۸۷ کارگر برقرار شده است، همچنین حقوق کارگران امسال ۵۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته که بالاتر از نرخ تورم در جامعه است.
وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه فقر مطلق در استان افزود: بحث رفع فقر مطلق در استان و کشور از ابتدای فروردین ماه سال جاری با دستور رئیس جمهور شروع شد تا با شناسایی کامل میدانی افراد دارای فقر مطلق و تحت تکفل و ثبت نام آن‌ها در سامانه جهت رفع این معضل اقدام شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد : در حال حاضر ۶۰۰ نفر در این حوزه شناسایی شدند و از طریق این وزارتخانه پیگیر مسایل و مشکلات انان خواهند بود. 
وی با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین به‌منظور اشتغال‌زایی و توسعه کسب‌وکارهای کوچک از مشاغل خانگی حمایت می کند، یادآور شد : امسال در مشاغل خانگی برنامه جدی در دستور کار داریم و تسهیلات اشتغال افزایش چشمگیر و قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید