اخبار

دوره آموزشی آشنایی با کارایی سامانه جامع روابط کار ویژه کاریابی های استان برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با کارایی سامانه جامع روابط کار ویژه کاریابی های استان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به منظور واگذاری ثبت درخواست مراجع حل اختلاف به موسسات کاریابی، دوره آموزشی آشنایی با آیین دادرسی و سامانه جامع روابط کار ویژه مدیران موسسات کاریابی استان برگزار شد.
این نشست به همت مدیریت اشتغال و کارآفرینی و با همکاری مدیریت روابط کار این اداره کل برگزار و نحوه ثبت نام و ثبت درخواست و اعتراض در سامانه جامع روابط کار به حاضرین آموزش داده شد.
افزایش تدریجی آگاهی و اطلاعات قشر کارگر نسبت به حق و حقوق خود و به تناسب آن مراجعه مکرر ایشان به ادارات کار جهت ثبت شکایات و پیگیری، رفته رفته ازدحام شدیدی در مراجعات و افزایش حجم پرونده ها را در پی داشت.
سامانه جامع روابط کار یکی از سامانه های کاربردی در زمینه رسیدگی به شکایات و روابط بین کارگران و کارفرمایان بود که از اواخر سال 1398 به مرحله اجرا درآمد؛ این سامانه جامع بوده و دارای سطوح کاربردی مختلف در حیطه درون سازمانی و ارباب رجوع است.
سامانه جامع روابط کار خدمات مختلفی را جهت تسهیل روابط کاری مشمولین قانون کار ارائه می کند که در برخی موارد نیز در حال بروز رسانی و راه اندازی می باشد.
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید