اخبار

کارگران صنعت ساختمان با اصلاح قانون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند

کارگران صنعت ساختمان با اصلاح قانون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس در حال اصلاح است که در صورت اصلاح آن تمام کارگر ساختمانی بیمه می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در نشست شورای اداری استان اردبیل که با حضور اعضای کمیسیون اجتمعی مجلس برگزار شد از اختصاص ۲۰۰ پک جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این یک هزار و ۷۰۰ متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 
وی به اختصاص سهمیه احداث یک هزار واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل اشاره کرد و افزود: تاکنون ۷۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و بقیه افراد نیز پس از ثبت نام در صورت تامین زمین مشمول این طرح خواهند شد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه نسبت به احداث درمانگاه تامین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی در صورت تحویل زمین مورد نیاز قول مساعد داد و خواستار حل  مسئله استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان تازه تاسیس انگوت شد.
 
عبدالملکی خواستار رفع مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی شد و افزود: احداث این دو واحد صنعتی باید تا 2 هفته آینده تعیین تکلیف شود و در ارزیابی مجدد اگر به هر دلیلی اجرای این طرح ها تایید نشود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید طرح‌هایی را جایگزین کند و با همان میزان اشتغال تا دو ماه آینده طرح جدید شروع شود.
 
 در نشست شورای اداری استان اردبیل طرح‌های حمایتی و سرمایه گذاری و امور اجتماعی استان اردبیل با محوریت مسائل و مشکلات شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل بررسی و پیشنهادهای اجرایی  تصویب شد.
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید