اخبار

مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در جمع کارشناسان بیمه بیکاری:

سطح مهارت و توانمندی مقرری بگیران با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای ارتقاء می یابد

سطح مهارت و توانمندی مقرری بگیران با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای ارتقاء می یابد
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد به منظور هم اندیشی در خصوص بیمه بیکاری با کارشناسان این حوزه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در این نشست محمدجواد حیدری مدیر روابط کار این اداره کل کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری را یکی از اهداف مهم دانست و گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالهای اخیر نسبت به آمار عملکرد پیش بینی شده از سوی وزارت متبوع توجه ویژه ای داشته که انجام آن جز با هم دلی و همراهی تمام همکاران در حوزه بیمه بیکاری امکان پذیر نبوده است.
وی ادامه داد: در سال جاری باید با دیدگاه وسیع تری به این شاخص مهم عنایت داشته و با توجه به الزامات استانی و نیاز بنگاههای اقتصادی به نیروهای متخصص در زمینه اشتغال مقرری بگیران اهتمام ورزیم.
حیدری بالا بردن سطح مهارت و توانمندی مقرری بگیران از طریق معرفی به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برنامه ریزی های دقیق صورت پذیرد و افرادی که به هردلیل از کار خود بیکار شده اند به مراکز فنی حرفه ای معرفی شوند تا همزمان که از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند، یک حرفه را نیز بیاموزند؛ بکارگماری مقرری بگیران از طریق تسهیلات خود اشتغالی رصد و شناسایی شرکتهای مشکلدار به منظور پیشگیری از ریزش نیرو نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه مریم جلال کمالی رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری نسبت به افزایش معرفی مقرری بگیران به مراکز آموزش فنی حرفه ای در سال جاری به منظور بالا بردن سطح میزان مهارت مقرری بگیران تاکید کرد و دستورالعمل مشترک اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری و فرم های مربوطه را تشریح کرد.
در این نشست کارشناسان بیمه بیکاری نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

بیمه بیکاری

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید