اخبار

اولین جلسه کانون کارآفرینان استان در سال جاری

اولین جلسه کانون کارآفرینان استان در سال جاری
اولین جلسه کانون کارآفرینان استان خراسان جنوبی در سالجاری و به ریاست اشرفی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری و با حضور محمودی مشاور معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی و اشرفی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سرپرست دفتر هماهنگی سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بهمراه مدیر کارآفرینی و اشتغال و رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان و اعضای کانون کارآفرینی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ جواد اشرفی با بیان این مطلب در اولین جلسه اعضای هیئت رئیسه  کانون کارآفرینان استان خاطرنشان کرد:اعضای هیئت رئیسه  کانون کارآفرینان استان افرادی با تجربیاتی نایاب و کمیاب می باشند که جا دارد نظرات ممتازشان درحوزه کارآفرینی ثبت و ضبط و مستندسازی گردد.

وی تصریح نمود: با توجه به این مهم که اعضای هیئت رئیسه  کانون کارآفرینان جزو کارآفرینان ممتاز و موفق استان و کشور می باشند، باید برنامه و مدلی تعریف شود تا از ظرفیت این اعضای فرهیخته هر چه بیشتر استفاده شود.
به گفته وی؛ با حضور عصاره تولیدکنندگان و کارآفرینان در این جمع، جلسات اعضای هیئت رئیسه  کانون کارآفرینان باید موضوع محور دنبال و تداوم یابد تا موضوعات مختلفی نظیر مالیات،حوزه زیرساخت ها و.... در این نشست ها حل شود.
معاون استاندار متذکر شد: کانون کارآفرینان باید در جلسات تبصره ۱۸ ،قرارگاه حمایت از تسهیل  و تولید دانش بنیان و... در توانمند سازی و تصمیم گیری ها کمک کار ما باشد.
اشرفی تصریح نمود: دست نیاز ما به سوی  شما دراز است و ما  مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات ارزشمند  شما در حوزه تولید و کارآفرینی هستیم.
به گفته وی؛ شرکت های توسعه ای از جنس شستا ، ایمیدرو در حوزه وزارت صنعت،معدن و تجارت و هلدینگ هایی که  وجود دارند می توانند در توسعه استان کار مشارکتی انجام دهند.
وی با اشاره به این که ما باید روی ۵ مزیت نسبی و مطلق استان کار نماییم، ادامه داد: یکی از مزیت های خاص استان بخش معدن است زیرا در برخی از معادن نظیر زغال سنگ بیش از ۷۵ درصد زغال  خارمیانه را در اختیار داریم.
معاون استاندار متذکر شد: یکی از مزیت های استان بخش کشاورزی است زیرا اکوسیستم و زیست بوم منطقه طوری تعریف شده که متناسب با کم آبی است.
اشرفی گفت: محصولات زرشک و زعفران  برای مناطق کم آب و زیست بوم ما طراحی شده اما ما همچنان در فرآوری محصولات استان عقب هستیم
به گفته وی؛ بخش های خدمات ،گردشگری و IT حدود ۵۰ درصد GDP استان را تشکیل می دهد یعنی بخش کشاورزی و صنعت  و معدن مشترکاً ۵۰ درصد و بخش خدمات، گردشگری آموزش و IT و فناوری نیز ۵۰ درصد را  در اختیار دارند.
وی افزود: با توجه به این که ۳۰ درصد تجارت کشور به افغانستان از مرزهای خراسان جنوبی صورت می گیرد، اقتصاد مرز نیز از دیگر مزیت های استان  محسوب می گردد.
معاون استاندار به فعالیت برخی واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: اگر استانی صنعتی محسوب نمی شویم اما برخی از صنایع نظیر کویر تایر ما در سطح ملی حرف برای گفتن زیاد دارد.
اشرفی افزود: در جلسه قرارگاه حمایت از تولید دانش بنیان به دستور استاندار معزز تأکید شددستگاه های اجرایی اجازه ورود کالاها و خدماتی که در استان تولید می شود را ندارند.
 وی ادامه داد: در همین راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موظف شده بر اجرای آن مدیریت نماید .

غلامرضا اشرفی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در این جلسه، ضمن ارائه گزارش عملکرد و اقدامات کانون در سال گذشته، و همچنین فرآیند برگزاری چهارمین دوره انتخاب هیئت رئیسه کانون  کار آفرینان ارئه کرد.

وی گفت: چهارمین دوره انتخابات کانون کار آفرینان با حضور کار آفرینان برتر استان برگزار گردیده است.اشرفی همچنین در ادامه به اهداف تشکیل کانون و وظایف و فعالیت های کانون اشاره نمود.

 در ادامه نیز هر یک از اعضای هیئت رئیسه کانون به بیان نظرات و پیشنهادات و چالشهای بنگاههای اقتصادی استان به خصوص مشکلات حوزه گردشگری استان در ایام کرونا و ارایه راهکارهای مناسب جهت توسعه فرهنگ کارآفرینی در استان پرداخته و همچنین آمادگی کانون را برای مشارکت با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در راستای تحقق شعار سال" تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین" اعلام کردند.

شایان ذکر است؛ در پایان احکام اعضای هیئت رئیسه  کانون کارآفرینان استان با امضاء استاندار تقدیم شد.


جلسه
جلسه
جلسه

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید