اخبار

افتتاح همزمان کانون یاریگران کار و تولید در کارخانجات آرد زاهدان

افتتاح همزمان کانون یاریگران کار و تولید در کارخانجات آرد زاهدان
معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کانون یاریگران کار و تولید بطور همزمان در 5 کارخانه آرد زاهدان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ سید مهدی امیرجهانشاهی افزود: پیرو امضای تفاهمنامه همکاری وزارت متبوع و ستاد مبارزه با مواد مخدر، طرح استقرار کانون یاریگران کار و تولید در محیط های کار بالای 20 نفر نیروی کار اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح که در استان سیستان و بلوچستان با مشارکت سمن های فعال در حوزه آسیب های اجتماعی اجرا می شود، 28 کانون یاریگران در سطح واحدهای تولیدی هدف و 40 کانون در واحدهای تولیدی منطقه آزاد چابهار افتتاح خواهد شد.
معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: عمده فعالیت این کانون ها در راستای پیشگیری از آسیب اجتماعی با محوریت اعتیاد در واحدهای تولیدی 20 تا 50 نفر نیروی کار است که با برگزاری دوره های آموزشی و انجام مشاوره های لازم به کارگران اجرا می شود.
امیرجهانشاهی بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان 51 واحد تولیدی بالای 50 نفر نیروی کار و 28 واحد تولیدی بالای 20 نفر نیروی کار ( شامل خانه های بهداشت و ایستگاه های بهگر) وجود دارد که شامل این طرح می شوند.
وی از نیروی انسانی بعنوان یکی از عوامل مهم توسعه یافتگی جوامع یاد کرد و گفت: توجه به سلامت و توانمندسازی نیروی انسانی ارتباط مستقیمی با ارتقای بهره وری در واحدهای تولیدی دارد، بر این اساس در نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایان بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید