اخبار

در نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اصحاب رسانه مطرح شد:

پنجره جمعیتی محور جهش اقتصادی کشورهاست

پنجره جمعیتی موضوع ومحور جهش اقتصادی کشورهاست
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر این که پنجره جمعیتی موضوع ومحور جهش اقتصادی کشورهاست گفت: جمعیت در سن کار می تواند شتاب رشد اقتصادی در کشور را بهبود بخشد.

 

پنجره جمعیتی محور جهش اقتصادی کشورهاست

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، طیب جعفری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: این قانون به دنبال آن است که امتیازات، مشوق‌ها و تسهیل گری‌هایی انجام دهد که در نتیجه آن شاهد افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور باشیم.
وی با بیان اینکه پنجره یا فرصت جمعیتی، محور جهش اقتصادی کشور است، عنوان کرد: این پنجره از سال 1380 و با عبور جمعیت 14 تا 65 سال از 50 درصد جمعیت کشور، باز شده و جمعیت در سن کار به حداکثر خود رسیده است این قشر می تواند شتاب رشد اقتصادی در کشور را بهبود بخشد و پیش بینی شده است که پنجره جمعیتی در کشور ما تا سال 1430 بازخواهد بود.
جعفری با بیان اینکه با ورود به سال 1430 تعداد افراد سالمند در کشور افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: اگر از این پنجره و بازه زمانی به خوبی استفاده کنیم، رشد اقتصادی مطلوب را در کشور تجربه خواهیم کرد وگرنه این فرصت را از دست خواهیم داد.
وی با اشاره به طرح افزایش جمعیت گفت: ممکن است در برهه‌ای از زمان باعث افزایش هزینه‌های اقتصادی دولت شود اما این یک نوع سرمایه گذاری است و علاوه بر تامین امنیت کشور، باعث رونق و جهش اقتصادی کشور خواهد شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین در این نشست گزارشی جامع از عملکرد و برنامه های این اداره کل با توجه به اهداف عالی وزارت مردم و هم راستا با سایر دستگاه های اجرایی استان ارائه کرد .
در ادامه جعفری به تمامی سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ داد.

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۰۶
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید